ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції за кількістю випадків щорічно переважають усі інфекційні хвороби. Причина – в мінливості вірусів (збудників), які спричиняють захворювання, а також у великій їх кількості.

Віруси сезонного грипу (А, В), пташиного, свинячого грипу, парагрипу, риновіруси, реовіруси, збудники аденовірусної та респіраторно-синцитійної інфекцій та інші мають багато різновидів. Виробити імунітет проти кожного з них організм не в змозі. Зараження іншим типом вірусу, навіть після того, як ви тільки-но одужали, може спричинити нове захворювання. За останні 50 років у світі було визначено майже 50 нових, не відомих раніше інфекцій, переважно вірусної природи. Віруси грипу викликають 5-15% випадків респіраторних інфекцій, коронавіруси – до 15%, респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ), віруси парагрипу, аденовіруси та ентеровіруси зустрічаються значно рідше (до 5%). У 5% пацієнтів виявляється більше двох респіраторних вірусів, а в 20-30% випадків ідентифікувати збудника не вдається. За допомогою нових технологій у хворих з гострими респіраторними захворюваннями ідентифіковано такі нові респіраторні віруси, як метапневмовірус, кілька видів коронавірусів, серед яких і той, що зумовлює недіагностовану пневмонію з важким перебігом.

Коронавірус 2019 – nCoV – це новий штам, який раніше не був ідентифікований у людей і недостатньо вивчений. Осередком нового типу вірусу вважається китайське місто Ухань провінції Хубей. Станом на 27.01.2020 року в Китаї зареєстровано понад 3 тис. випадків інфікування цим типом коронавірусу, 84 з них, на жаль, призвели до смерті пацієнтів. Новий тип коронавірусу вже зустрічається у людей в Таїланді, Японії, Південній Кореї. Перший випадок зареєстрований в США. В Україні випадків зараження коронавірусом на теперішній час не зареєстровано.

Поширюється небезпечна інфекція повітряно-крапельним шляхом. Зараженню сприяють близьке спілкування з хворим, погане провітрювання помешкання, порушення санітарно-гігієнічних норм. Захворювання починається раптово із ознобу та швидкого підвищення температури з явищами загальної інтоксикації: слабкість, головний біль, ломота в тілі. Майже одночасно з'являються чихання та закладеність в носі, нежить, дискомфорт і біль у горлі, кашель, здебільшого хвороба супроводжується серцево-судинними ускладненнями, а для нового грипу  nCoV притаманне стрімке поширення пневмонії.

Наукові інститути охорони здоров’я у всьому світі почали  розробку вакцини від нового коронавірусу з Китаю, який привів до низки смертей. ВООЗ рекомендує всім країнам продовжувати епідеміологічний нагляд і проводити якісну діагностику підозрілих захворювань у повному обсязі.

Для ефективної профілактики грипу та ГРВІ необхідно забезпечити повноцінне харчування, багате вітамінами і мікроелементами. Саме вони дозволяють нашому організму підтримувати імунну систему. Обов'язкове дотримання правил особистої гігієни – перш за все, регулярне миття рук з милом. Показані адекватні фізичні навантаження – заняття спортом, краще на свіжому повітрі. Потрібно своєчасно лікувати наявні захворювання, так як вони можуть загострюватися в будь-який момент, особливо при переохолодженні. Необхідно уникати великого скупчення людей, контакту з хворими на ГРВІ, при неможливості уникнути контакту – носити захисну маску. При появі в сім'ї хворої людини, необхідно обмежити контакт з ним інших членів сім'ї, частіше провітрювати квартиру та робити вологе прибирання; виділити хворому набір посуду, якою ніхто, крім нього користуватися не буде. Хворий повинен носити маску і міняти її кожні 2 години – інакше вона сама стає джерелом інфекції.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що при перших ознаках захворювання потрібно звернутися до сімейного лікаря та виконувати усі його рекомендації.