ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Дата святкування Міжнародного дня стоматолога приурочена до дня великомучениці Аполлонії, що жила в III столітті нашої ери в Олександрії.

Це були часи великого гоніння на християнство і віруюча в Христа Аполлонія була схоплена та піддана жорстоким тортурам, у неї живцем вирвали всі зуби, вимагаючи зречення від віри. По записах історичних літописів це сталося 9-го лютого 249-го року.

Стоматологія зародилася в кінці XVII – на початку XVIII століття, хоча істориками були виявлені докази лікування зубів більш ранього періоду. Наприклад, перша ручна бормашина має вік близько 9 тис. років. У XVIII столітті трапився переломний момент, оскільки стали частіше лікувати зуби, ніж виривати. Великий внесок у розвиток стоматології вніс П'єр Фошар, який перший почав виготовляти зубні мости і коронки.

Нині багато людей бажають мати рівні зуби і красиву посмішку, а лікарі часто повторюють, що від стану ротової порожнини залежить здоров'я всього організму. За даними Всесвітньої федерації стоматологів, хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі. Особливу увагу викликає хронічне захворювання карієсом, яке не щадить ні бідних, ні багатих і сміливо крокує по всій планеті. Стоматологічна наука спрямована на благородні цілі – полегшити і допомогти впоратися людині з його одним з найбільш болісних страждань, зробити життя людини комфортніше і безпечніше, адже хвороби зубів і ротової порожнини є трампліном для інших не менш небезпечних хвороб у всьому організмі.

 Перемога над власним страхом, яка не так давно була нормою для відвідування стоматологічного кабінету, з розвитком сучасних інструментів, матеріалів для пломбування, нових методів і підходів у цій вельми делікатній області дається людині все легше і легше. Робота стоматолога без перебільшення дуже важлива і більшість з нас це розуміє. На теперішній час за статистичними даними 95-98% дорослого населення мають запломбовані зуби і це старанна праця стоматологів.  В місті Запоріжжя функціонує 6 стоматологічних поліклінік, в яких працює 165 стоматологів, з них 26 – дитячі.

У професійне свято – День стоматолога, департамент охорони здоров’я міської ради приєднується до привітань на адресу всіх, хто пов’язав свою трудову діяльність з цієї корисною наукою! Бажаємо їм успіхів!

Зі святом Вас і здоров’я Вам, шановні стоматологи!