ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Для багатьох дітей висловити свої думки словами дуже важко, особливо якщо дитина невпевнена у собі, замкнута, боязлива та тривожна, якщо у неї конфлікти у родині, школі. Такі діти потребують психологічної допомоги з використанням технік активної уяви, для того щоб надати своїй травматичній ситуації видиму форму.

Одна з таких технік – пісочна терапія, вона базується на роботі з підсвідомістю дитини. При контакті з піском відбувається своєрідне занурення у несвідоме. Створення «пісочних» ситуаційних композицій сприяє творчому регресу, робота з піском трансформує свої негативні емоції та відчуття дитини, знімає напругу.

Перш ніж діти зрозуміють, що роблять, їх руки починають сіяти пісок, будувати тунелі, гори, замки, а якщо до гри додати мініатюрні фігурки та іграшки, то на піску з’являється цілий світ що оточує дитину, розігруються життєві драми, при цьому негативні думки вивільняються і стан дитини стабілізується. Техніка пісочної психотерапії дає можливість дитині програти свою конфліктну ситуацію в процесі заняття та знизити хвилювання пов’язані з нею. Крім того, створюючи свій світ на піску, дитина не боїться щось змінити, поламати старе й збудувати нове, що підвищує її самооцінку, розвиває творчі здібності, допомагає розвинути емоційний інтелект, мовлення, увагу та логічне мислення, покращує стосунки в родині та школі.

Практичний психолог неврологічного відділення лікарні Вєсєлова Т.Ю. активно використовує у своїй практиці з дітьми арт-терапію (метод зцілення за допомогою творчості), яка включає різні техніки зокрема і ігри з різними видами піску. Методика пісочної терапії полегшує фахівцям розуміння емоційних станів дитини, вона є одночасно діагностичним та терапевтичним інструментом.

За допомогою пісочної терапії вирішуються внутрішні проблеми, успішно корегується дитяча агресія і тривожність, знімаються емоційне напруження, невпевненість і страхи, створюються позитивні установки і підвищується самооцінка дитини.

Така арт-терапевтична методика роботи з дітьми в відділенні допомагає піклуватися про їх душевний, емоційний стан та активізувати можливості самозцілення, які закладені у дитячій психіці.