ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Зима – період підвищеного травматизму. Причиною цього стає ожеледиця, ранній початок темноти, слизьке взуття. Статистика травм свідчить про те, що саме взимку припадає на травматизм до 15% захворювань з тимчасовою втратою працездатності.

З появою снігу частота звернень за допомогою до медичних закладів з приводу травм збільшується у 2-3 рази.

Увага і обережність є найкращими засобами для профілактики травматизму, тому, виходячи на вулицю, варто оцінювати кожен свій крок. Особливо часто травмуються люди похилого віку. Через вікові особливості навіть невеликий удар може спричинити переломи кінцівок, ребер, хребта, а також важку за наслідками травму – перелом шийки стегнової кістки. У 95% випадків цей перелом зустрічається у жінок. Людям похилого віку, за можливості, потрібно зменшити кількість виходів на вулицю, слід відкласти поїздки, походи до магазинів тощо. Цих же рекомендацій повинні дотримуватись і вагітні жінки.

Якщо необхідно вийти на вулицю, то слід взути максимально зручне взуття з підошвою, яка гарно щеплюється з поверхнею, обходити небезпечні ділянки, уникати спішки, при виході з громадського транспорту або під час спуску по сходах обов’язково триматись за поручні. У вечірній час треба ходити по освітлених ділянках дороги, оскільки після ожеледиці може йти сніг, що ускладнює видимість слизьких ділянок.

Якщо трапилось, що ви посковзнулись і падаєте – потрібно спробувати правильно впасти. Бажано, якщо є можливість, одразу присісти і зігнути ноги в колінах, тоді ви впадете не з висоти свого росту, а з два рази меншої висоти, що зменшить ризик травмування. Не виставляйте руки в сторону, не намагайтесь впасти на руку, зазвичай після цього люди отримують типові переломи кісток. Під час неминучого падіння слід намагатися згрупуватися, щоб приземлитися на бік, потім перевернутися і спробувати підвестися.

Якщо після падіння є больовий синдром в певному місці, слід до нього терміново прикласти холод. Це може бути, наприклад, сніг чи лід, у такому разі не варто рухати кінцівкою, краще одразу викликати швидку допомогу чи звернутись до травмпункту.

Звертатися можна цілодобово у травмпункти КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги,80), КНП «Міська лікарня №9» ЗМР (вул. Щаслива,1), а також у лікувальні заклади за місцем проживання. Для мешканців міста Запоріжжя перша допомога надається безкоштовно в рамках міської Програми «Охорона здоров'я м. Запоріжжя».

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає: будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі, бережіть свої кінцівки.