ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Обмороження – це пошкодження ділянок тіла внаслідок дії низької температури. Ознаки обмороження – білий або сіро-жовтий колір ділянок шкіри, шкіра тверда на дотик, воскова, є оніміння, може з’явитися сильне почервоніння та печіння шкіри.

Симптоми переохолодження: тремтіння, виснаження, втрата пам'яті, нечітка вимова, млявість, сонливість, людина не може чітко мислити, не може тримати предмети («все валиться з рук»).

Департамент охорони здоров’я міської ради дає поради, які допоможуть зберегти тепло та здоров’я взимку.

При морозі необхідно захистити всі ділянки шкіри. При мінусовій температурі повітря важливо не спітніти – це дуже небезпечно. Найкраще, одягатись багатошарово. Одяг має бути із трьох шарів, із натуральних чи спеціальних матеріалів. Між різними шарами одежі утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло. Уникайте тісного одягу і взуття. Зимове взуття має бути просторим, із товстою підошвою, не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг. Не носіть взуття, яке може промокнути. Рукавички, шапка, шарф, піднятий комір захистять відкриті ділянки шкіри від холоду, адже через долоні та оголену голову втрачається чимало тепла. Від морозного повітря волосся стає тьмяним та ламким.

Щоб не замерзнути, треба рухатися. Рухи допоможуть прискорити кровообіг. Перед виходом на вулицю треба вживати поживну та здорову теплу їжу. Не можна носити металеві прикраси – метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження. Не торкайтеся до металу (руками або язиком) – при цьому є високий ризик обморозити шкіру в місці контакту.

При роботі з бензином при мінусовій температурі необхідно використовувати водонепроникні рукавички, щоб попередити обмороження, якщо бензин потрапить на шкіру.

Не можна носити важке, адже важка ноша може перетиснути судини, в результаті чого може виникнути обмороження. Дбайте про те, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим. Слідкуйте за прогнозом погоди.  Не виходьте з дому без необхідності, якщо температура повітря нижче -10. Уникайте подорожей на далекі відстані. Візьміть із собою термос із чаєм.

Не куріть та не вживайте алкоголь. Куріння та алкоголь шкідливі, незалежно від погоди. Уживання алкоголю створює ілюзію тепла і водночас призводить до його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до морозу.

Необхідно уникати перевтоми. Якщо довго перебувати на вулиці, то треба кожні півгодини-годину заходити в тепле приміщення.

Що робити при переохолодженні

Якщо температура тіла вище 34 градусів, зігрійте людину в теплому приміщенні, дайте випити теплий напій (ні в якому разі не алкогольний!). Якщо на людині мокрий одяг – зніміть його.

Якщо ж температура тіла нижче 34 градусів, потрібна госпіталізація. При перших симптомах обмороження негайно викликайте швидку медичну допомогу, або звертайтеся у травмпункти КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги,80), КНП «Міська лікарня №9» ЗМР (вул. Щаслива,1), а також у лікувальні заклади за місцем проживання.

 При температурі 28 градусів і нижче життя людини опиняється під загрозою.

Що робити при обмороженні

Відразу зверніться до лікаря. Ніколи не розтирайте шкіру снігом, не опускайте уражені кінцівки в гарячу воду і не притуляйте їх до батареї. Якщо обморозили ноги, намагайтеся не наступати на них. Це може привести до більшого ураження.

Для зігріву можете накласти термоізольовану пов'язку (ватно-марлеву, бавовняну) або зігрійте людину ковдрою. Якщо на людині мокрий одяг – зніміть його. Дайте теплий напій (не алкогольний!), при необхідності – знеболююче. Не масажуйте обморожені ділянки тіла.

З ціллю попередження переохолодження звертайтеся в стаціонарні пункти обігріву в Запоріжжі, які є в кожній лікарні. Крім того, функціонує 2 пересувних пункти для обігріву.