ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

З 2009 року за ініціативою Європейської асоціації операційних медичних сестер 15 лютого своє професійне свято відзначають операційні медичні сестри.

Доброта, чуйність, співчуття і милосердя – моральний фундамент цієї найгуманнішої професії в світі. Посада операційної медичної сестри завжди вважалася вершиною професіоналізму професії. Операційні медичні сестри допомагають зберегти найголовніший скарб на землі – життя.

В операційному блоці немає незначних ролей, адже успішна операція залежить від правильно налагодженого процесу роботи кожного члена команди. Операційна медсестра – це серце операційної, її завдання – забезпечувати надійний тил хірурга і допомагати, розуміючи з півслова. А іноді тільки по погляду.

Операційна сестра – це універсальний фахівець, який володіє багажем глибоких знань з різних галузей медицини, починаючи від специфічних норм обробки операційного матеріалу і контролю над дотриманням асептичних вимог і закінчуючи фізіологією і анатомією.

Крім цього, важлива і юридична підготовка – робота персоналу в операційній регулюється суворими стандартами, кожен з яких сестра повинна знати напам'ять. У роботі такого фахівця значення має навіть фізична підготовка – адже як непросто стояти 8 годин з оперуючим хірургом, виконуючи миттєво всі його вказівки! Інакше кажучи, операційна медсестра – це шия, яка тримає вінценосну голову хірурга.

Операційна медична сестра – основна сполучна ланка між хірургами і всім процесом діяльності операційного блоку. Від її знань, умінь, зібраності і акуратності залежить якість проведення будь-яких хірургічних втручань. Жодна операція не проходить без сильних та ніжних рук операційної медсестри. У закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя за 2019 рік проведено понад 42 тис. операцій.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради щиро вітає з Днем операційної медичної сестри! Ви всі вступили на професійний шлях в операційній, і до цього дня залишаєтеся вірними своїй професії. Щодня ви поспішаєте на свої робочі місця, щоб виконувати важливу і відповідальну  роботу, в центрі якої життя і здоров'я людини. Ваші знання, чуйність, здатність до високої концентрації уваги, фізична і емоційна витривалість потрібні кожному пацієнтові. Бажаємо міцного здоров'я, професійних успіхів, благополуччя, оптимізму, досягнення всіх поставлених цілей!