ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Фельдшери є одними з найцінніших медичних фахівців, тому не дивно, що на їх честь є свято. День фельдшера відзначається щорічно 21 лютого. Саме ці фахівці рятують життя людей, які проживають у віддалених від міст населених пунктах та направляють до лікарів-фахівців другого рівня у разі потреби подальшого лікування.

Фельдшер – це людина, яка має базову медичну освіту. Він має право на здійснення діагностики, а також на проведення самостійного лікування. У разі якщо фельдшер не має можливості провести терапію своїми силами, він направляє пацієнта до лікаря, який спеціалізується у цій області.

Посадові обов'язки та стандарти виконання роботи фельдшера на ділі практично не мають відмінностей з повноваженнями лікарів-терапевтів або ж лікарів, які рятують життя на швидкій допомозі. Також це свято відзначають лаборанти та акушерки.

Першою державною школою підготовки фельдшерів в Україні стала фельдшерська школа у Харкові (1845), становлення якої пов’язане з необхідністю надання медичної допомоги широким верствам населення. У другій половині XIX ст. фельдшерські школи були відкриті в Полтаві, Чернігові, Одесі, Житомирі.

Першу рятувальну станцію швидкої медичної допомоги в Україні відкрили 30 червня 1902 року в Києві. Вона стала однією з перших подібних установ світу, створених для надання медичної допомоги при важких травмах та захворюваннях, що несуть загрозу життю пацієнтів.

На теперішній час у закладах охорони здоров’я м. Запоріжжя працюють 8 фельдшерів та 156 акушерок.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає з Днем фельдшера! Дякуємо за вашу працю, за вашу любов до професії, за ваші знання і досвід! Бажаємо вам міцного здоров'я, сімейного благополуччя, сил і терпіння в вашій нелегкій роботі, професійного зростання!

Бажаємо не тільки дбати про здоров'я оточуючих, а й берегти своє. Нехай життя обдарує вас щасливими моментами і приємними спогадами, розумінням і вдячністю людей. Зі святом!