ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Провідна роль у виявленні та лікуванні туберкульозу у розвинутих країнах, що досягли успіхів у боротьбі із сухотами, належить первинній ланці медичної допомоги. У переважній більшості випадків хворий уперше контактує саме з лікарем первинної ланки, а не із фтизіатром.

Первинна медико-санітарна допомога включає у себе не тільки надання медичних послуг, але й санітарно-гігієнічну просвіту, сприяння правильному харчуванню та здоровому способу життя, інфекційний контроль закріпленої ділянки, імунізацію населення, профілактику інфекційних та неінфекційних хвороб і багато інших задач, які стосуються здоров'я індивіда і населення в цілому.

Захворюваність на туберкульоз серед населення міста (на 100 тис. населення) у 2019 році склала  41,3,  що нижче показника 2018 року (47,0)  та середньообласного показника (2019 рік середньообласний показник – 54,5).

Високоспеціалізована медична допомога хворим на туберкульоз мешканцям міста надається у комунальній установі «Спеціалізоване територіальне медичне об`єднання «Фтизіатрія».

Вкрай важливим є профілактичний напрямок, адже будь-яка система охорони здоров'я в першу чергу має бути спрямованою на превентивні заходи.

У 2019 році охоплено туберкулінодіагностикою 67,7% дитячого населення міста, або 677,1 на 1000 дітей (2018 рік – 563,1 на 1000 дітей) ). Вакцінацією БЦЖ охоплено 84,4% новонароджених  та 64,1% дітей до 1 року.

У всіх центрах первинної медико-санітарної допомоги міста працюють Школи здоров’я, в яких значна увага приділяється питанням профілактики та лікування туберкульозу.

Так, у 2019 році з питань профілактики та лікування туберкульозу проведені наступні інформаційно-просвітницьки заходи: прочитано 1770 лекцій, проведено: 18230 бесід, 57  круглих столів та тематичних вечорів, випущено 160 санітарних бюлетенів, оформлено 229 санітарних куточків, надруковано в пресі 2 статті, відбулось 6 виступів на обласних телеканалах.  З початку 2020 року з зазначеної тематики проведено 1210 бесід, прочитано 56 лекцій, організовано 33 санітарних куточки. В усіх закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя на великих екранах телевізорів, що розташовані в холах реєстратур, демонструються відео ролики з питань імунопрофілактики.

На сайті департаменту охорони здоров’я міської ради, сайтах закладів охорони здоров’я, інформаційних стендах постійно висвітлюється інформація щодо профілактики та раннього виявлення захворювання на туберкульоз, необхідності імунізації населення.