ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день імунітету відзначається медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Свято було впроваджено для акцентування уваги людей на проблемах, пов’язаних зі зростанням частоти різноманітних імунних захворювань, збереженням і зміцненням імунітету.

Імунітет (від лат. слова immunitas – звільнення) – це здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким чином забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму. Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань, 10% - мають вроджений імунодефіцит і хворіють досить часто. У решти - сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя.

До теперішнього часу налічується близько 200 різновидів первинних імунодефіцитів. Дана група різнорідних по клінічних проявах захворювань важко піддається лікуванню і входить до числа глобальних медичних проблем. Аутоімунні патології найчастіше носять хронічний характер, розвиваються у молодому віці і надалі викликають серйозні порушення в роботі внутрішніх органів; при цьому вкрай важливі рання діагностика і призначення патогенетичної терапії. За відсутності медичної допомоги або неадекватному лікуванні таке захворювання швидко прогресує, нерідко приводить до інвалідизації, розвитку важких ускладнень і смерті.

Глобальні зміни умов життя, підвищення рівня забруднення довкілля відбилися на загальному імунному статусі людини. Шкідливі звички, стрес, переїдання, гіподинамія неминуче приводять до порушення здоров'я, підвищують ризик розвитку патології.

В той же час, багато чинників що негативно впливають на стан імунної системи (пов'язані із способом життя людини), відносно легко піддаються корекції. Велику роль у формуваннi iмунiтету відіграє нервова система. Пiд час емоцiйного стресу наднирники виробляють стресовi гормони, якi знижуть активнiсть iмунної системи. Також дуже важливо налагодити правильне харчування – зокрема, забезпечити достатнє надходження вітамінів: квашена капуста, лимони, апельсини, будь-якi свiжi овочi та фрукти повиннi щодня бути на столi. Необхiдно слiдкувати за мiкрофлорою кишкiвника, адже вiн бере безспосередню участь у формуваннi iмунiтету. Харчування має бути таким, щоб мiнiмiзувати гниліснi процеси – тобто, вживати бiльше злакiв, овочiв у будь-якому виглядi, хлiб грубого помолу, молочнокислi продукти. Варто виключити вживання алкоголю. Підтримуйте фізично активний спосіб життя і зробіть заняття фізкультурою частиною вашого повсякденного життя.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.