ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

3 березня відзначається Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху, який заснувала Всесвітня організація охорони здоров’я. Мета цього  дня – підвищити рівень обізнаності громадськості щодо можливих проблем, пов’язаних зі слухом, а також проведення профілактичних заходів, спрямованих на попередження розвитку захворювань вуха.

На сьогодні втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності у світі. За даними ВООЗ, від глухоти та порушень слуху страждають понад 360 млн. чоловік, з них в Україні приблизно 6 млн. мають порушення слуху.

Щороку збільшується кількість дітей з порушенням слуху. Порушення ці починаються ще до народження дитини, коли майбутня мама хворіє на різні інфекційні хвороби. У ранньому віці діти часто хворіють на кір, паротит, кашлюк, скарлатину, що істотно впливає на орган слуху. Також неконтрольований прийом антибіотиків має негативний вплив на слух.

Тому і лікарям, і батькам треба уважно слідкувати за здоров’ям дітей. Чим раніше буде виявлено порушення слуху у дитини, тим раніше і успішніше почнеться її лікування, а відтак і соціалізація у дитячий колектив.

Найвразливіша група населення – це люди похилого віку. Саме у цій групі населення найчастіше виникають проблеми зі слухом. Відомо, що з віком погіршується сприйняття та розбірливість мови. Це пов’язано з патологією й атрофією фізіологічних процесів у слуховому аналізаторі. Тобто, простіше кажучи – старіє людина і разом з нею старіють інші органи та системи. Проте навіть у такому віці не варто усе списувати на старість та відмовлятися від медичної допомоги.

Близько половини всіх випадків глухоти та інших порушень слуху можна запобігти, усунувши причини їх розвитку. Для профілактики втрати слуху фахівці рекомендують: уникати протягів, носити головні убори в холодну пору року, відвідувати раз на півроку оториноларинголога, своєчасно лікувати простудні і хронічні інфекції, привчати дітей змалку дбати про вуха, не дозволяти дітям засовувати різні предмети у вушні раковини.

В нашій країні створені всі умови для надання отіатричної допомоги населенню. Медичні заклади укомплектовані фахівцями, оснащені сучасним устаткуванням, відповідають завданням медичного обслуговування населення. Щороку у всьому світі розробляються принципово нові методи дослідження та обстеження слуху, які дозволяють точно диференціювати характер і рівень ураження слухового апарату та вух.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: якщо ви помітили, що у вас або ваших близьких став погіршуватися слух, не затягуйте з візитом до лікаря. Виконуючи прості поради лікарів, ви завжди будете здорові.