ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

04.03.2020 відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров'я міської ради «Про стан організації медичної допомоги населенню міста Запоріжжя за 2019 рік» під головуванням директора департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакової В.В.

У роботі колегії взяли участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров А.І., проректор Запорізької Державної медичної академії післядипломної освіти Рязанов Д.Ю., помічник ректора Запорізького державного медичного університету Баранова Н.В., голова громадського комітету при департаменті охорони здоров’я Запорізької міської ради, депутат Запорізької міської ради Гальчинська З.М., голова обласної організації профспілок робітників охорони здоров'я України Бальченко І.А., фахівці департаменту охорони здоров’я міської ради  та керівники закладів охорони здоров’я м. Запоріжжя.

Про підсумки роботи галузі охорони здоров’я міста за 2019 рік доповіла директор департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакова В.В. Протягом 2019 року діяльність закладів охорони здоров'я м. Запоріжжя була спрямована на підвищення якості і доступності медичної допомоги населенню міста, подальший розвиток інституту сімейної медицини, профілактику і зниження рівня захворюваності, інвалідності і передчасної смертності населення міста, вирішення проблем охорони материнства та дитинства; боротьбу із соціально-небезпечними хворобами.

Оновлення та поповнення матеріально-технічної бази підприємств здійснюється як за рахунок коштів, що отримуються із НСЗУ відповідно до укладених декларацій, так і за рахунок коштів бюджету міста. Відсоток забезпеченості у відповідності до табелю оснащення медичним обладнанням з 2016 року зріс на 52% і дорівнюється на теперішній час 89,0%, забезпеченість автоматизованими робочими місцями складає 100% (1 комп’ютер на лікаря), санітарним автотранспортом Центри забезпечені майже на 100%. Так на закупівлю комп’ютерного обладнання у 2019 році використано близько 7 млн. грн., з них 3,6 млн. грн  - з бюджету міста. Придбано медичного обладнання на 7,4 млн. грн. за рахунок коштів, що надійшли з НСЗУ.

У 2018 році з бюджету міста на розвиток первинної медичної допомоги було спрямовано 133,6 млн. грн., в 2019 році – 72,2 млн. грн.

З 01.04.2020 на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» Програма медичних гарантій запрацює в повному обсязі. НСЗУ буде закуповувати медичні послуги у закладах охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги і оплачувати їх за договором. Процедура закупівель медичних послуг передбачатиме дотримання вимог до надавачів медичних послуг.

Виконання бюджету по галузі: по установах охорони здоров’я використано 1 242,9 млн.грн., в тому числі за рахунок загального фонду – 1 107,0 млн.грн. (99,5% річного плану), спеціального фонду – 135,9 млн. грн. (99.0% кошторисних призначень на рік з урахуванням змін), з яких по бюджету розвитку – 104,5 млн.грн.

На забезпечення поточних видатків за рахунок медичної субвенції спрямовано                      581,3 млн.грн., за рахунок коштів бюджету міста – 525,7 млн.грн. або 47,4% обсягу витрат за загальним фондом.

Департаментом охорони здоров’я міської ради протягом 2019 року здійснювалось виконання міської цільової Програми «Охорона здоров’я м. Запоріжжя на період 2019-2021 роки». На виконання завдань Програми в 2019 році було виділено понад 892 млн. грн.

На виконання завдань Програми у розділі «Надання медичних послуг з первинної медичної допомоги населенню» спрямовано 54 млн.грн при плані 54,6 млн.грн.,  виконання 99,3%.

Для покращення та оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів було спрямовано 94, 5 млн.грн.

Придбано 224 одиниці обладнання довгострокового користування на загальну суму                      64 млн.грн.

Для впровадження реформ системи охорони здоров’я діяльність закладів охорони здоров’я було спрямовано 2,4 млн.грн. З метою створення єдиного інформаційного простору закуплено 700 од. моноблоків, 140 од. комп’ютерів та багатофункціональних пристроїв, 150 од. принтерів, 5 од. маршрутизаторів, 5 од. комутаторів, виконані роботи для улаштування локальної мережі закладів охорони здоров’я міста.

Стратегічні напрямки розвитку галузі охорони здоров’я міста спрямовані на реалізацію державної політики стосовно збереження та зміцнення здоров’я населення, створення єдиного медичного простору, реформування вторинної ланки надання медичної допомоги.

Після обговорення питань колегії прийнято відповідне рішення.