ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

20 березня 2013 року Всесвітня Стоматологічна Федерація заснувала проведення Всесвітнього дня здоров'я ротової порожнини (World Oral Health Day).

Мета події – використати цей день як можливість для проведення заходів та ініціатив, спрямованих на підвищення інформованості широкої громадськості в питаннях гігієни порожнини рота, а також розширення наукової бази з вивчення впливу захворювань порожнини рота на загальний стан здоров'я і розробка ефективних методів профілактики.

Захворювання порожнини рота, такі як карієс, пародонтит (пародонтоз), є найбільш поширеними неінфекційними захворюваннями в світі, які зазвичай залишаються поза увагою. Згідно з оцінкою, що міститься в Глобальній базі даних ВООЗ з гігієни порожнини рота, карієсом у всьому світі страждають 60-90% дітей шкільного віку та 98% дорослих.

Захворювання зубів, без належного лікування, можуть призвести до їх втрати. Крім того, здоров'я порожнини рота є невід’ємною частиною загального здоров'я людини. Серед захворювань безпосередньо пов'язаних зі здоров'ям порожнини рота – група серцево-судинних захворювань, остеопороз і діабет.

Профілактику захворювань зубів треба починати з першого року життя людини і дотримуватися її аж до його завершення. Це – профілактичні огляди, своєчасне лікування, гігієна, вживання достатньої кількості кальцію, вітаміну D, а також обмеження у споживанні солодощів.

Для належної профілактики потрібно здійснювати профілактичні огляди у стоматолога. Необхідно пам’ятати, що лікування захворювань ясен і зубів найбільш ефективне на ранніх стадіях, при перших ознаках хвороби. Тому навіть здоровій людині треба відвідувати стоматолога щонайменше раз на рік.

На сьогодні у Запоріжжі функціонує 6 стоматологічних поліклінік: КНП «Стоматологічна поліклініка №1» ЗМР (вул. Сєдова, 10), КНП «Стоматологічна поліклініка №2» ЗМР (вул. Шкільна, 46), КНП «Стоматологічна поліклініка №3» ЗМР (бул. Вінтера, 22), КП «Міська стоматологічна поліклініка №5» (вул. Бочарова, 12), КНП «Стоматологічна поліклініка №6» ЗМР (вул. Фільтрова,1), КНП «Стоматологічна поліклініка №7» ЗМР (вул. Чумаченка, 40/8).

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради нагадує: основою міцних та здорових зубів є дотримання гігієни порожнини рота. Чистити зуби потрібно щонайменше два рази на день, регулярно відвідувати стоматолога, раціонально харчуватися.  Пам’ятайте, якщо збережете свої зуби міцними, то забезпечите здоров’я всьому організму.