ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У березні світова спільнота святкує День щастя – почуття, без якого неможливо уявити свого життя. Мета – визнати важливість щастя в житті кожної людини і підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним для всіх людей нашої планети.

Вигадали це свято представники Бутану, невеликої держави в Південній Азії, між Індією і Китаєм. Місцевий уряд прагнув зробити усіх громадян щасливими, там навіть зробили спеціальну державну комісію народного щастя і міністерство щастя, а загальноприйняте поняття валового внутрішнього продукту (ВВП) замінено там валовим національним щастям.

Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, у 2012 році ООН підтримала ідею і своєю резолюцією проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя. ООН запропонувала всім державам-членам ООН, міжнародним та регіональним організаціям застосовувати більш комплексний, справедливий і збалансований підхід до економічного зростання, який сприяє викоріненню бідності, сталому розвитку та забезпеченню щастя і благополуччя всіх народів.

Дату свята обрали не випадково: 20 березня – день весняного рівнодення. Практично в усьому світі день дорівнює ночі, що є символом рівності усіх жителів планети: на щастя абсолютно всі мають рівні права, як і на те, аби щодня зустрічати сонце.

Щастя – це стан цілковитого задоволення життям; вияв радості від спілкування з рідними, близькими; успіх, удача. Щастя – поняття моральної свідомості, що позначає стан людини, який найбільше відповідає внутрішній задоволеності повнотою й осмисленістю життя, здійсненням свого людського призначення.

Поняття щастя стосується духовного світу людини. А скільки людей – стільки світів. Тож зрозуміло, що кожен витлумачуватиме щастя по-своєму. Для когось – це задоволення, втіха; для когось – добробут. Хтось щастя розуміє як удачу, талан. Для інших щастя – це радість. Оскільки кожна людина живе своїм життям, то й відчуття втіхи від нього в кожного своє.

Для того, щоб принести гармонію і спокій у цей світ, потрібно, перш за все, починати з себе. Будьте щасливі. Зробіть це заради себе, заради світу навколо вас і заради всіх тих, кого ви любите і ким дорожите.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради щиро бажає всім і кожному бути щасливим! Нехай життєвий шлях буде довгим, а серце і далі випромінює світло та любов!