ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день людини із синдромом Дауна проводиться щорічно 21 березня.

Вперше цей День став відзначатися у 2006 році і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій «Даун Синдром», а в грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям.

Мета – привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту і багато хто з них страждає від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

З 2003-го року розпочала свою діяльність Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром», заснована батьками дітей з синдромом Дауна. Таких дітей у світі називають «дітьми сонця», серед них чимало талановитих письменників та акторів. Та все ж у людей із синдромом Дауна часто буває знижений імунітет і в наявності цілий ряд супутніх захворювань, а тривалість їхнього життя менша, ніж у інших.

Імовірність народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері (понад 35 років) та в меншій мірі залежить від віку батька (понад 40 років). Один з факторів ризику – близькоспоріднені шлюби. Ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. Хлопчики та дівчатка народжуються з однаковою частотою. Батьки при цьому мають нормальний набір хромосом (каріотип). Пацієнти з синдромом Дауна навчаються і при застосуванні відповідних методик можуть розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, але і читати, рахувати й писати, доступні їм і спеціальні знання. Коефіцієнт інтелекту (IQ) людей з синдромом Дауна коливається від 20 до 75 (нормою вважається IQ більше 70).

Люди з синдромом Дауна дуже добродушні, життєрадісні і позитивні, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей. Кожна людина з синдромом Дауна унікальна. У неї свій характер, свої можливості, свої інтереси. Така людина гідна поваги.

На диспансерному обліку в 2019 році в м. Запоріжжя знаходилося 63 дитини з синдромом Дауна: в віці 0-2 роки – 4 дітей; 3-6 років – 22 дітей; 7-14 років – 32 дітей; 15-17 років – 5 дітей. За ними постійно наглядає генетик, кардіохірург, психіатр, невропатолог.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що в Запоріжжі, як і по всій Україні, створюються умови для розвитку дітей з синдромом Дауна та інших дітей з порушенням розумового розвитку у трьох сферах життя: навчання, працевлаштування та самостійне життя. В місті для таких діток функціонує реабілітаційний центр «Флоренс», КУ «Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко» Запорізької обласної ради, КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1» ЗОР. Всі малюки можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки.