ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Своє професійне свято лікарі-фтизіатри відзначають 24 березня. Дата проведення обрана не випадково, саме 24 березня 1882 року Роберт Кох зумів виділити бактерію, що викликає туберкульоз.

Фтизіатрія – розділ клінічної медицини, що вивчає причини виникнення, закономірності поширення і механізми розвитку туберкульозу, викликані їм патологічні процеси в організмі людини і методи його профілактики, діагностики та лікування.

Туберкульоз – одне з найдавніших і небезпечних захворювань, якщо судити про значимість цього захворювання за кількістю його жертв, то туберкульоз перевершує віспу і чуму. Фтизіатри лікують всі можливі форми туберкульозу, проводять діагностику, встановлюють причини розвитку цієї недуги, дають рекомендації щодо заходів профілактики, займаються реабілітаційними заходами. У їх компетенції не тільки вражені легені та бронхи, мікобактерія туберкульозу здатна вразити різні тканини і органи (кістки, печінку, нирки, органи зору, лімфатичні вузли, шкіру, кишковик, наднирники, суглоби) та має перебіг з ремісіями, рецидивами, загостреннями.

Саме на фтизіатрах лежить відповідальність за те, щоб не почалася епідемія туберкульозу. В умовах епідемії ніхто не застрахований від хвороби. Туберкульоз виліковний, у кожного є реальний шанс побороти цю недугу, повернутися до повноцінного життя і допомагає цьому фтизіатрична служба.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає лікарів-фтизіатрів з професійним святом! Нехай у всіх планах і починаннях вас супроводжують яскравий успіх і творчі перемоги, робота приносить тільки задоволення й щедрі результати, а новий день дарує натхнення, нові відкриття та звершення. Нехай Вам щастить! Нехай Вас оточують і в усьому підтримують рідні, близькі й віддані люди!