ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Своє професійне свято лікарі-нефрологи відзначають 27 березня.  Нефрологія – галузь медицини, яка вивчає функції та хвороби нирок, діагностику хвороб нирки та їх лікування. Нефролог – лікар, який спеціалізується на проблемах нирок.

У його компетенцію входить лікування таких хвороб, як гломерулонефрит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, полікістоз нирок, ниркова недостатність. Саме цей фахівець спостерігає пацієнтів після пересадки нирок.

Нефрологія є досить молодою наукою. В окрему спеціалізацію вона виділилась тільки у 60-х роках ХХ століття. Хоча перші кроки в становленні нефрології як науки відбулись ще на початку ХІХ століття та пов’язані з ім’ям англійського лікаря Річарда Брайта. Саме тому запалення нирок — нефрит — ще називають хворобою Брайта.

Нирки – чутливий орган, який уражається при цукровому діабеті, гіпертонії, алкоголізмі та банальній застуді. Тому професія нефролога об`єднує в собі масу суміжних лікарських дисциплін, що вимагає систематичного підвищення кваліфікації за допомогою теоретичних та практичних семінарів.

Хто заснував Всесвітній день нефролога – невідомо, але переоцінити важливість нефрології важко, тому що з кожним роком фіксується зростання кількості ниркових патологій. Причиною цього стають сучасний спосіб життя, неправильне харчування і несприятлива екологія. Перед фахівцями стоїть важливе завдання – повернення здоров'я органу, від роботи якого багато в чому залежить життєдіяльність організму.

В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 12 нефрологів, із них 4 дитячих. З 18.07.2017 розпочав функціонувати міський центр діалізу та нефрології на базі КНП «Міська лікарня №10» ЗМР, де працює 8 нефрологів. В 2019 році тут надано допомогу 1311 хворому.

В  нефрологічному відділенні КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР працює 4 дитячих нефролога, які  надають  висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу дітям міста Запоріжжя з хворобами нирок та сечовивідної системи. Відділення розраховано на 30 ліжок, де в 2019 році надано допомогу 926 хворим.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає лікарів-нефрологів і бажає щастя, радості, душевного затишку, море посмішок, блискучих перемог і запаморочливих успіхів, міцного здоров’я, вірних друзів і яскравої веселки емоцій!