ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно другого квітня у світі відзначається День поширення інформації щодо проблем аутизму, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році. Мета цієї дати – підкреслити необхідність допомоги людям, що страждають від невиліковного захворювання, адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх родин, громад і товариств.

Поширення інформації про аутизм допоможе сім’ям, в яких народжуються такі діти, рухатися правильним шляхом. Адже чим раніше буде виявлено аутизм у дитини, тим більший ефект дасть терапія захворювання. У цей день в усьому світі привертають увагу до людей з аутичними розладами. Блакитний колір і пазли є символами цього дня - по усьому світі одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом - розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію.

Аутизм – це не хвороба, а стан, з яким дитина з’являється на світ. При цьому аутизм неможливо діагностувати при народженні дитини. Останні дослідження усе частіше, окрім генетичних причин, відносять аутизм до розладів, пов’язаних із забрудненням довкілля, їжі та питної води. Недуга виявляється уже в ранньому віці та розвивається протягом життя. За останні 10 років кількість людей з аутизмом у світі збільшилася в сотні разів: вдосконалення діагностики збільшило кількість діагностованих випадків. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі осіб з цим порушенням розвитку нервової системи. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. Близько 80% людей з аутизмом зазвичай ніде не працюють, хоча й мають високий рівень логічного мислення і чудово проявляють себе в роботі, що вимагає особливої пильності і уваги до деталей. Тож цей день покликаний боротися з дискримінацією.

 Аутизм не виліковний, але при своєчасній діагностиці та корекційному втручанні, дитина може бути адаптована до життя у дорослому віці. Зокрема, батькам необхідно звернутися до сімейного лікаря, якщо малюк різко реагує на голосні звуки, уникає спілкування та ігор з іншими дітьми й дорослими, зациклюється на одній іграшці, весь час повторює один і той самий рух, не повторює звуки і слова, довго не починає говорити.

Усім нам слід цінувати різноманіття нашого суспільства і забезпечувати участь у ньому людям з аутизмом.