ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

08.04.2020 відбувся робочий візит директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В до КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР. Під час візиту вона перевірила готовність лікарні приймати хворих на коронавірус.

КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР – єдина у місті Запоріжжя багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарна, консультативна (амбулаторно-поліклінічна) та виїзна для інтенсивної терапії новонародженим. Щороку на базі лікарні отримують кваліфіковану стаціонарну та консультаційну медичну допомогу понад 70 тис. пацієнтів м. Запоріжжя та Запорізької області. Лікарню визначено однією з опорних лікарень у м. Запоріжжя з надання медичної допомоги дитячому населенню з коронавірусною інфекцією.

На сьогодні в реанімаційних відділеннях лікарні в наявності 19 апаратів ШВЛ, з них: 14 апаратів високого класу, 2 – середнього класу, 3 – портативних транспортних, які при необхідності будуть задіяні для надання інтенсивної медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною інфекцією.

Для організації надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною інфекцією на базі лікарні перепрофільований окремий корпус, який вже підготовлений для лікування таких пацієнтів. Забезпечено централізовану подачу кисню. На сьогодні медичний персонал відділення проходить додаткові інструктажі та відповідні тренінги.

За кошти бюджету міста в лікарню вже надійшов перший транш необхідних засобів індивідуального захисту: понад 200 костюмів, 100 щитків лицьових, 16,5 тис. пар рукавичок, з них 2,5 тис пар рукавичок з довгими манжетами, 2,3 тис шапочок, 2,3 тис. пар бахіл, 4,0 тис, респіраторів, 2,0 тис. масок одноразових та дезінфекційні засоби (з вмістом хлору 97 кг, антисептики – 170 л).

Завдяки реалізації міської програми щодо оновлення медичного обладнання в закладах охорони міста Запоріжжя, за останні три роки КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР дооснащено необхідним наразі медичним обладнанням, зокрема: 10 сучасних апаратів штучної вентиляції легень, що мають режими і налаштування, рекомендовані для вентиляції пацієнтів з гострими респіраторними розладами, у т.ч. пов’язаними з COVID-19; 13 моніторів пацієнта; 2 пульсоксиметри; 4 діагностичні рентгенівські системи та 1 мобільний рентген апарат, що дозволяє виконувати дослідження безпосередньо біля ліжка хворого, 4 апарати УЗД, у т.ч. 1 портативний, та інше необхідне медичне обладнання.

Також, за участю соціально-відповідального бізнесу, волонтерів, благодійних організацій лікарню дооснащено: 40 новими ліжками, з них 20 ліжок функціональних; інфрачервоними  термометрами (40 од.), дезінфекційними засобами (50 л) та ін.