ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В Україні, за ініціативи ВООЗ, щорічно, починаючи з 2005 року, проводиться Європейський тиждень імунізації. У цьому році його проведення заплановане на 21-26 квітня.

Мета акції – підвищення рівня охоплення вакцинацією через досягнення більш глибокого розуміння того, що кожна людина потребує захисту від хвороб, керованих за допомогою вакцин, та має на це право; підвищення рівня інформованості населення, покращення комунікації та пропаганди імунізації.

Імунізація - це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційних хвороб, зазвичай, шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції.

Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, 24,7% летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їх наслідками, у дітей – 63%. Імунізація вважається одним із найбільш ефективних та економічно доцільних серед заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують на теперішній час. Планова імунізація проти таких захворювань, як поліомієліт, правець, дифтерія та кашлюк щорічно рятує життя приблизно 3 мільйонів осіб в усьому світі. Окрім того, вона позбавляє мільйони людей від страждань, пов’язаних із тяжкими хворобами та інвалідністю. В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, обов'язкова вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції. Крім щеплень, які є обов’язковими  та проводяться вакцинами, закупленими за кошти Державного бюджету, існують також вакцини проти інших інфекцій, вакцинація якими показана при ускладненні епідемічної ситуації або проводиться за особистим  бажанням громадян.

У 2019 році у місті Запоріжжя вакцінацією БЦЖ охоплено 84,4% новонароджених  та 64,1% дітей до 1 року; вакцінація проти дифтерії, кашлюка та правця (АКДП) дітей до 1 року становить 78,8%, ревакцинація у 18 місяців – 80,6%; щеплення для профілактики поліомієліту проведено 81,2% дітей до 1 року. Річний план профілактичних щеплень в цілому виконано на 80,3%.

Зважаючи на досягнення світового співтовариства у ліквідації багатьох інфекційних захворювань, з впевненістю можна стверджувати, що майбутнє в боротьбі з інфекційними захворюваннями належить вакцинопрофілактиці.  

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я населення – всіх разом і кожного окремо – залежить також від рівня охоплення вакцинацією в країні. Захищайте себе та членів своєї сім’ї – вакцинуйтеся!