ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.

В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а їх хмару рознесло територіями України, Росії, Білорусі та ряду країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів. Зокрема, загальна площа радіаційного забруднення України становила 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях, радіаційного забруднення зазнали 19 російських регіонів з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона осіб, було забруднено 46,5 тисячі квадратних кілометрів території Білорусії, де проживало близько 20% населення країни. До групи ризику потрапили персонал ЧАЕС, учасники ліквідації наслідків аварії, евакуйовані люди і населення уражених територій. Мільйони осіб в Україні, Росії й Білорусі зазнали впливу радіації, сотні тисяч з них евакуювали із забруднених територій.

Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів. На жаль, її відгомони будуть звучати ще довго і позначаться не на одному поколінні людей. І лише завдяки мужності та самовідданості робітників, вчених, військових і добровольців, які ризикували своїми життями і здоров'ям, які виконали тоді, в 1986 році, безпрецедентні за своїми масштабами та складністю роботи з екстреного усунення наслідків цієї трагедії, вдалося уникнути більш жахливих наслідків.

У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь жителі всіх республік СРСР. Віддаючи данину пам’яті загиблим, Організація Об'єднаних Націй (ООН) оголосила 26 квітня Міжнародним днем ​​пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. А в грудні 2016 проголосила 26 квітня Міжнародним днем ​​пам’яті про чорнобильську катастрофу.

На диспансерному обліку у закладах охорони здоров’я міста перебуває 1174 чорнобильців-ліквідаторів, які мають можливість пролікуватися в спеціалізованих стаціонарах КНП «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР, КНП «Міська лікарня №6» ЗМР, КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, КНП «Міська лікарня №10» ЗМР та в амбулаторному центрі фізичної реабілітації учасників АТО та ліквідаторів аварії на ЧАЕС КНП «Міська лікарня №3» ЗМР. У першому кварталі 2020 року отримали лікування у спеціалізованих стаціонарах міста 24 постраждалих. Ліквідатори, які мають статус інвалідів війни, забезпечуються ліками та харчуванням у стаціонарі, амбулаторне лікування забезпечується державною програмою «Доступні ліки».

Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.