ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про людей, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. В Україні цей День відзначається щорічно з 2006 року з метою удосконалення організації охорони праці, що  допоможе попередити і мінімізувати професійні ризики та наголосити про проблеми безпеки людини на робочому місці.

Охорона праці – це засіб збереження життя та здоров'я людини у процесі трудової діяльності. За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів. Кожен день у світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік - від 2 до 2,3 мільйона осіб. Привернення уваги кожного роботодавця і працівника до необхідності зниження рівня виробничих ризиків, формування свідомого ставлення суспільства до культури безпеки праці – основна задача цього дня.

Визнаючи величезну проблему, з якою уряд, роботодавці, працівники та цілі суспільства стикаються в боротьбі з пандемією COVID-19, Всесвітній день охорони праці в цьому році акцентований на спалахи інфекційних захворювань на робочому місці, приділяючи особливу увагу нинішній пандемії - COVID-19. «Зупинити пандемію: Охорона праці може зберегти життя» (Stop the pandemic: Safety and health at work can save lives) - тема Всесвітнього дня охорони праці 2020 року. Метою є стимулювання в суспільстві діалогу з питань безпеки та гігієни праці на робочому місці. МОП використовує цей день для підвищення обізнаності про впровадження безпечних методів на робочих місцях та, намагаючись боротися з пандемією COVID-19, зберігати здоров'я і захищати працівника на його робочому місці.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого  – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.