ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день акушерки святкують більш ніж в 50 країнах. Ідея свята виникла в 1987 році на конференції Міжнародної конфедерації акушерок в Нідерландах, однак широко відзначатися цей день почав з 1992 року.

Праця цієї категорії медиків незамінна, адже саме вони допомагають малюкам з'являтися на світ. Основні функції акушерки багатогранні і включають надання першої акушерсько-гінекологічної допомоги, підготовку інструментарію для проведення прийому лікаря-гінеколога, допомогу лікарю при огляді жінки, взяття мазків на гістологічні, бактеріологічні види досліджень, проведення патронажу породіль та вагітних, проведення диспансеризації, ведення документації, психологічну підготовку вагітної до пологів, при необхідності ведення педіатричної роботи, а також надання допомоги лікарю акушер-гінекологу у веденні пологів. Саме від людей цієї професії залежить не тільки фізичне, а й психологічне здоров'я матері і дитини.

В закладах охорони здоров'я Запоріжжя працює 156 акушерок. За їх допомоги у 2019 році в місті з’явилися на світ 3538 малюків, за 3 місяці поточного року – 802.

Департамент охорони здоров'я міської ради приєднується до численних привітань на адресу незамінних працівників пологових будинків і бажає міцного здоров'я, трудових успіхів і надійного родинного щастя.

Зі святом Вас, дорогі акушерки!