ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця відзначається щорічно 8 травня. Свято засноване на честь відомого швейцарського мецената Жана Анрі Дюнана, який народився 8 травня 1828 року. За його ініціативою були створені перші групи волонтерів, які надавали допомогу всім пораненим на полях бойових дій.

Також Дюнан став одним з творців всесвітньо відомого комітету Червоного Хреста. Ця організація почала свою роботу в 1863 році. Свою нинішню назву благодійна організація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця здобула в 1986 році. Основоположні принципи Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – надання допомоги всім нужденним без дискримінації за національною, расовою, статевою, релігійною, мовною, класовою ознакою чи політичними переконаннями. Головне завдання організації - надання допомоги хворим, пораненим, які стали жертвами збройних протистоянь, постраждалим від стихійних лих та катаклізмів. Сьогодні відділення Червоного Хреста працюють в 176 країнах світу.

Історія Українського Червоного Хреста бере свій початок у XVIII столітті, від козацьких часів. Благодійні медичні заклади тоді називалися Запорізьким Спасом і лікувалися в них поранені козаки. У 1991 році Україна здобула незалежність і разом з нею у нашій державі був створений Український Червоний Хрест. Країна почала плідно співпрацювати з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, розпочато поширення в Україні Міжнародного гуманітарного права. Головний акцент у Статуті Червоного Хреста України робиться на Женевських конвеціях, які проголошують братерське ставлення один до одного і закликають увесь світ дотримуватися гуманітарних принципів і норм міжнародного гуманітарного права під час збройних конфліктів, а також сприяння тому, щоб стосунки між народами і державами розвивались на основі трьох головних принципів: повага, співчуття, солідарність.

Щиро вітаємо працівників організації Товариства Червоного Хреста зі святом! Нехай високі цілі та творче натхнення стануть запорукою успіху в роботі, яка виконується з любові до людей. Шани та поваги вам, працівники, волонтери та активісти Товариства, плідної праці, невичерпної енергії, міцного здоров’я, сонячного настрою та радості від кожного дня!