ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно у всьому світі в другу суботу травня, починаючи з 2005 року, з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці зі Всесвітньою лігою гіпертонії, проводиться  Всесвітній день боротьби з гіпертонією. Тема цього Дня в 2020 році – «Вимірюй свій кров’яний тиск. Контролюй його, живи довше!».

За підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я заходи, присвячені цій щорічні події, встановили на 17 травня. Метою проведення даного Дня є підвищення обізнаності населення про ускладнення гіпертонії, розповсюдження інформації щодо методів профілактики та ранньої діагностики захворювання. За даними статистики близько 45% хворих людей не знають, що мають високі показники артеріального тиску.

Гіпертонія (артеріальна гіпертензія) – мультифакторне захворювання, що має генетичну схильність і характеризуються стійким, хронічним підвищенням систолічного (більше 140 мм рт.ст.) і діастолічного (більше 90 мм рт.ст.) артеріального тиску. Більше 1,5 мільярдів людей в усьому світі страждають цим підступним захворюванням. Щорічно хворобу виявляють в 1млн. українців, а всього в Україні зареєстровано понад 12 млн. осіб, хворих на АГ. Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертензія (АГ) - найбільш небезпечний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту.

Довготривала артеріальна гіпертензія призводить до ураження органів-мішеней, в тому числі - гіпертрофії лівого шлуночка, серцевої недостатності, розвитку ниркової недостатності. Чим вище артеріальний тиск, тим більший ризик виникнення ішемічної хвороби серця, мозкового інсульту і як наслідок - передчасної смерті. Навіть невелике підвищення артеріального тиску несе в собі істотний ризик для здоров'я. Саме тому всім людям старше 40 років рекомендується щорічне відвідування сімейного лікаря з метою профілактичного огляду і контролю рівня холестерину в крові.

Приблизно 90-95% випадків артеріальної гіпертонії відносяться до категорії первинної гіпертонії, яка характеризується появою високого кров’яного тиску без будь-яких очевидних причин. Решта випадків артеріальної гіпертонії, яку називають вторинною (симптоматичною), спричиняються хворобами інших органів і систем (нирок, артерій, серця або ендокринної системи). Загалом існує понад 50 захворювань та клінічних станів, що можуть призводити до розвитку вторинної артеріальної гіпертензії.

Людина з артеріальною гіпертензією має знати, що лікування її є пожиттєвим, тобто нормалізація тиску забезпечується за допомогою фармакологічних препаратів та ведення здорового способу життя, а саме: обмеження вживання солі; обмеження вживання алкогольних напоїв; зменшення вживання насичених жирів, солодощів та холестерину; відмова від куріння; підвищення фізичної активності; психоемоційне розвантаження.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: профілактика, спрямована на зміну способу життя, є універсальною «вакциною» проти артеріальної гіпертонії, а застосування перелічених заходів сприяє зменшенню її нових випадків на 50%. Кваліфіковані поради щодо зміни способу життя, корекції ваги тіла, фізичної активності вам надасть сімейний лікар.