ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

8–9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Нагадаємо, що 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня днями пам’яті і примирення.

Примирення – дорога відмови від ворожнечі з двостороннім рухом. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни та воєнних злочинів, злочинів проти людяності, скоєних у ці роки. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб. Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі. У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства, а також вперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.

Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Для України Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року: Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. 110–120 тисяч українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тисяч із них загинуло протягом першого місяця війни. Вигнання нацистів розпочалося восени 1943 року і завершилося наприкінці 1944-го. На Східному фронті діяло від 50 до 75 % всіх дивізій Вермахту і половина всіх Радянських сил. Нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у світі. Безпосередньо своїми руками або із залученням “добровільних помічників” із числа місцевого населення нацисти знищили 1,5 мільйона українських євреїв і 20 тисяч ромів.

Акт про безумовну капітуляцію нацистської Німеччини було підписано у Реймсі 7 травня 1945 року. 8 травня 1945 року у берлінському передмісті було підписано другий Акт про капітуляцію Німеччини. Попри двічі підписаний акт, на фронті все ще тривали бої, а останні групи німецьких військ в Австрії було ліквідовано тільки 19 травня.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч), СРСР (більше 7 мільйонів), США (80 тисяч) і Франції (6 тисяч), а також визвольного руху в самій Україні (100 тисяч в УПА) – разом понад 7 мільйонів осіб.

Увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні передбачено Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни.

Департамент охорони здоров’я міської ради, віддаючи данину глибокої поваги і вдячності колишнім фронтовикам і трудівникам тилу, які працювали і працюють на благо Вітчизни, вітає всіх зі Святом і бажає  міцного здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани, ясного неба та віри у славне майбутнє нашого міста і рідної нашої України!

Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро!