ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно 12 травня, у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820—1910), відомої як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Ця жінка змінила ставлення не тільки до праці доглядальниць, завдяки їй народилася нова професія — медична сестра. Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни вона організувала догляд за пораненими солдатами коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії. Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії.

Історія виникнення професії медичної сестри бере початок з глибокої давнини і пов'язана з такими рисами характеру людини, як співпереживання, турбота, почуття любові до ближнього, які у всі часи змушували людей допомагати один одному. Традиційно її визначають як покликання, як мистецтво, як служіння людині в потребі. Всесвітній день медичної сестри відзначається з 1971 року, з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - Міжнародну раду медичних сестер, яка висвітлює проблеми сестринських справ у всьому світі, сприяючи їх вирішенню. На даний час медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я, так як в лікарській практиці велика частка медичних послуг надається виключно сестринським персоналом.

З часу здобуття Україною незалежності та суверенітету зроблені певні кроки в піднесенні престижу професії та освіти медичної сестри, як найбільш потрібної та масової в практичній охороні здоров'я. Запровадження ступеневої безперервної вищої медсестринської освіти підносить її на один рівень з лікарською. Протягом тисячоліть люди, які рятують від хвороб і гоять рани, користуються любов’ю та повагою. В Україні сьогодні працює більше 300 тисяч медсестер, функціонує Асоціація медичних сестер України — добровільна організація, створена в травні 1997 року задля підвищення престижу професії та захисту прав молодших медичних спеціалістів. В закладах охорони здоров'я міста Запоріжжя працює 2738 медичних сестер.

З нагоди професійного свята – Всесвітнього дня медичної сестри прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за ваші чуйні серця. за повернуте здоров’я мешканців нашого міста. Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення.

Зі святом Вас! Хай усе добре, зроблене з душею та натхненням, повертається до вас сторицею! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю!