ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

12 травня як Міжнародний день поінформованості про хронічні імунологічні і неврологічні захворювання відзначається з 1992 року. У число цих захворювань входять міалгічний енцефаломієліт (ME) і синдром хронічної втоми (CFS).

C 2010 року заходи, присвячені Міжнародному дню запобігання синдрому хронічної втоми проводяться регулярно, а його символ - блакитна стрічка.

Синдром хронічної втоми важко виміряти без об’єктивних діагностичних критеріїв. Багато людей з CFS навіть не знають, що у них саме це захворювання. Встановлено, що синдром хронічної втоми в чотири рази частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Середній вік пацієнтів складає 33 роки. Як і багато «невидимих хвороб», синдром хронічної втоми часто супроводжується соціальною дисгармонією. Багато людей, які живуть з ним, страждають від соціальної ізоляції і депресії. Хронічні хвороби і депресія часто йдуть рука об руку. Нерідко люди з цим синдромом прагнуть обмежувати звичайний для здорової людини об’єм роботи. Існує постійна втрата сили після навантаження, з затримкою відновлення протягом як мінімум 24 годин. Частковий контроль повної сили м’язів відновлюється тільки через 200 хвилин. Не дивно, що люди з CFS часто відчувають себе ізольованими і пригніченими.

На сьогодні немає вираженого медикаментозного лікування для страждаючих цим синдромом, але зміни способу життя можуть допомогти. Повноцінний нічний сон (від восьми до дев’яти годин на добу) є ключовим, тому що недостатній сон погіршує стан здоров’я. Вживання збалансованої дієти і активність (в межах ваших можливостей), прогулянки на свіжому повітрі та фізичні вправи допоможуть позбутися дисгармонії. Постарайтеся зосередитися на тому, що вам подобається, що для вас корисно і не доставляє дискомфорт.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: зміни поведінки неодмінно допоможуть полегшити симптоми і навіть перемогти хворобу. Не хворійте!