ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В Україні починається сезон активності іксодових кліщів - переноcників збудників кліщового вірусного енцефаліту, хвороби Лайма, туляремії та інших небезпечних захворювань. За даними Міністерства охорони здоров’я України, щорічно із укусами кліщів до медиків звертаються в середньому близько 20 тис. людей.

На території міста Запоріжжя проживає 6 видів іксодових кліщів, один з видів - специфічний переносник хвороби Лайма. В окремих районах міста (о. Хортиця, паркова зона в районі Гребного каналу і Дитячої залізниці, лісопаркова зона в районі вулиць Чумаченка та Олімпійська, на Великому Лузі) в епідемічний сезон показники чисельності кліщів перевищують допустимий рівень. В минулому році в лікувальні установи міста з приводу укусів кліщів звернулися 558 осіб, зареєстровано 16 випадків хвороби Лайма.

Відпочиваючи на природі, необхідно дотримуватися певних правил і вимог, які спрямовані на безпеку відпочиваючих: одяг повинен максимально закривати відкриті ділянки тіла; низ брюк потрібно заправляти в шкарпетки; обов'язкова наявність головного убору; бажано користуватися ефективними репелентами від кліщів. Після прогулянок необхідно уважно оглядати один одного та домашніх тварин, щоб вчасно зняти кліщів з одягу.

Кліщ потрапляє на людину і не відразу впивається в неї, а довго шукає відповідне місце, повзучи від низу до верху. Щоб видалити кліща, що присмоктався, необхідно пінцетом обережно захопити його біля основи хоботка, як можна ближче до тіла, розхитуючими рухами витягнути його. Ранку обробити перекисом водню, а потім спиртовим розчином йоду. Не можна різко висмикувати або роздавлювати кліща. Якщо вам не вдалося видалити кліща самостійно, або його частина залишилася під шкірою, необхідно звернутися до травмпункту. Звертатися можна цілодобово у травмпункти КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги,80), «Міська лікарня №9» ЗМР (вул. Щаслива,1), а також у лікувальні заклади за місцем проживання. Бажано зберегти кліща і доставити його в Запорізький міський відділ ГУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» (вул. Миру/Рекордна 1б / 25) для точного визначення виду і небезпеки, яку він представляє.

Іноді, після того, як кліща видалили, виникає свербіж, біль, колоподібні червоні плями близько укушеного місця, підвищується температура тіла, спостерігається головний, м'язовий біль - це прояви хвороби Лайма. У цьому випадку необхідно звернутися до кабінету інфекційних захворювань (КІЗ) за місцем проживання або в Запорізьку обласну клінічну інфекційну лікарню.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає: будьте обачними! Найкращий спосіб вберегти себе – використати всі можливі методи профілактики.