ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щовесни, починаючи з 2009 року День меланоми проходить по всій Україні в рамках проекту «Євромеланома».  

«Євромеланома» - панєвропейська кампанія профілактики онкозахворюваності шкіри. Основним завданням кампании є поширення серед населення інформації щодо запобігання розвитку меланоми - однієї з найбільш злоякісніх пухлин. Вперше кампанія була проведена у Бельгії у 1999 році, після цього вона поширилась на 33 країни.

На сьогодні рак шкіри та меланома є найбільш поширеними видами онкологічніх захворювань в Україні – майже 20% від усієї кількості онкозахворювань. За всі роки проведення проекту в Україні оглянуто 472 374 осіб, среди яких виявлено 1406 віпадків меланоми та 4210 віпадків раку шкіри.

Родимка - доброякісне новоутворення, яке під впливом деяких факторів має властивість перероджуватися, тобто набувати властивостей злоякісної пухлини - меланоми. Меланома - одна з найбільш злоякісних пухлин, розвивається із клітін-меланоцитів і відрізняється швидкими темпами росту и метастазуванням злоякісніх клітін по всьому організму. Фактори, що збільшують ризик розвитку меланоми: світла шкіра, що легко обгорає; робота з шкідливими речовинами; спадковість, багато родимок на тілі, гормональні зміни в організмі. Одна з головних причин переродження родимок, і, як наслідок, розвитку меланоми – це вплив ультрафіолету. Довге перебування на сонці та сонячні опіки підвищують ризик виникнення меланоми. Якщо ви або хтось з ваших близьких знаходиться в одній з груп ризику, необхідно бути особливо пильним та проходити обстеження родимок регулярно – раз на півроку.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: меланома виліковна, якщо діагноз встановлено на ранній стадії. Якщо Ви маєте підозріле новоутворення, негайно звертайтеся до сімейного лікаря! Рання діагностика меланоми та раку шкіри допомагає врятувати життя.