ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день мозку відзначається щорічно 22 липня. Він був заснований Всесвітньою федерацією неврології для підвищення обізнаності широкої публіки про важливість здоров'я мозку.

Головний мозок є головним органом центральної нервової системи людини. Незважаючи на прогрес медицини, на зроблені наукові відкриття в цій сфері, в тому числі в галузі дослідження головного мозку, нервова система людини залишається тією областю, дослідження якої триває донині. Саме головний мозок і множинні аспекти, пов'язані з його роботою продовжують залишатися загадкою.

Людський мозок має досить скромну вагу. На його частку припадає лише близько 2% від маси тіла людини. Але це зовсім не означає, що маса мозку якось впливає на здатності його власника. Однак при цьому мозок залишається найбільшим споживачем енергії в нашому організмі. Мозок утилізує приблизно 100 грам глюкози в день. Це 20% від її загального добового вмісту в сироватці крові. Тому не пошкодуйте для свого розуму трохи темного шоколаду в хвилини максимального піку вашої активності.

Сигнали в нервовій системі людини передаються через нейрони, які між собою утворюють синапси (з'єднання). А їх кількість, приблизно 100 мільярдів. Швидкість, з якою ці сигнали передаються, складає в середньому 290 км / год. На жаль, до старості цей показник знижується в середньому на 15%. Але процес можна сповільнити, тренуючи свій мозок. Наприклад, заняття незнайомою діяльністю є, мабуть, найкращим способом його розвитку. Спілкування з людьми, які перевершують вас за інтелектом, є потужним засобом розвитку мозкової діяльності.

Також велика користь сну. При цьому варто звернути увагу на те, що під час сну мозок, як не дивно, більш активний. У цей проміжок часу він намагається динамічно обробити весь обсяг інформації, отриманої за день. Люди, чий коефіцієнт інтелекту є вищим, ніж у переважної більшості, часто дозволяють собі недовгий сон протягом дня. Сон в обідній час як би заряджає людину необхідною енергією і допомагає краще сконцентруватися на роботі.

Проявляючи турботу про своє тіло, ми також дбаємо про мозок. Сюди можна віднести і здорове, правильне харчування. Читання, щоденне навчання також можуть бути вельми корисними. Як би дивно не звучало, але від розумової роботи мозок не втомлюється. А от відчуття втоми в моменти мозкового штурму викликають пережиті в цей момент емоції. Фізичні тренування на свіжому повітрі, подорожі, танці також сприяють розвитку мозку.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає з Всесвітнім днем Мозку. Перефразовуючи відомий вислів, хочеться побажати кожному берегти плаття знову, а мозок змолоду. Бережіть також нерви. Тримайте думки в чистоті. Думайте про краще. Багато читайте. Посміхайтеся. І будьте здорові! Ми також вітаємо лікарів, що мають відношення до сьогоднішньої події і бажаємо успіхів у пошуку відповідей на питання, що стосуються подальшого відкриття таємниць людського мозку.