ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

День зубного техніка - порівняно молоде свято, яке виникло на початку 2000-х років і було підтримане в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

Так співпало, що переважно саме в цей день молоді фахівці після закінчення медичних навчальних закладів, коледжів і багатомісячної ординатури заступають на своє перше офіційне робоче місце в якості повноправного дипломованого спеціаліста.

Стоматологія - специфічний розділ медицини, що включає в себе ряд найважливіших моментів, безпосередньо пов’язаних з функціонуванням не тільки всієї ротової порожнини і щелеп, а й прилеглих областей: обличчя і навіть шийного відділу людського організму. Багато людей в більшості випадків називають лікаря-стоматолога дантистом. Це поняття включає в себе зубних лікарів, хірургів, фельдшерів і техніків. Кожен окремий напрям вимагає від фахівця високої кваліфікації, гарного практичного досвіду і особливих навичок в роботі. На даний момент зубний технік — окрема професія в сучасній стоматології. У своїй роботі вони використовують знання, досягнення і напрацювання у галузі хімії, фізики, математики, анатомії, комп'ютерного 3-D моделювання, мистецтво гравіювання і навіть слюсарну і фрезерну справи. Робота зубного техніка - це практичне виготовлення різних зубних протезів, протезів обличчя, щелепно-лицьових і ортодонтичних апаратів, які вже надалі безпосередньо встановлюють пацієнтам лікарі-стоматологи.

Зубний технік дуже рідко зустрічається з пацієнтами, ця професія є чисто технічна, її не рідко порівнюють з професіями годинникаря чи ювеліра, зустріч з пацієнтом необхідна тільки для більш точної корекції зубних протезів або лагодження знімного протезу, для профілактичної заміни матриць аттачменов в бюгельних протезах.

В національних календарях багатьох країн світу представникам цієї необхідної професії, як і питанням здоров’я ротової порожнини приділяється багато уваги, що свідчить про значну важливість даної теми для найширшої аудиторії. 

Департамент охорони здоров’я міської ради приєднується до привітань, які сьогодні звучать на їх адресу та бажає професійних успіхів і яскравих досягнень, гарного настрою і бадьорості! З Днем зубного техніка!