ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

28 липня - Міжнародний день боротьби з гепатитами. Це вірусне захворювання печінки запального характеру. Вірусні гепатити небезпечні тим, що можуть призводити до серйозних ускладнень: цирозу та раку печінки. Переважна більшість випадків цих хвороб зумовлена саме наявністю гепатиту В чи С.

В Україні понад 2 мільйони людей інфіковані вірусним гепатитом С, гепатитом В - понад 600 тисяч. Але більшість хворих навіть не підозрюють про свій діагноз. Відсутність своєчасного лікування вірусних гепатитів становить небезпеку для здоров’я самого пацієнта та людей, з якими він контактує.

Головні причини розвитку захворювання: віруси гепатиту,яких існує п’ять основних типів (А, В, С, D і Е); деякі інфекційні захворювання; токсичні речовини (алкоголь, деякі наркотичні препарати); медикаменти; аутоімунні захворювання.

Гепатит B передається при народженні від матері до дитини, статевим шляхом, а також через кров - під час татуювання, пірсингу, використання нестерильних голок під час вживання наркотиків. Щороку в Україні реєструються 2-3 тисячі нових випадків хвороби.

Гепатит С передається під час контакту з кров’ю (тату, пірсинг), використання нестерилізованих зубних щіток, манікюрних ножиць, бритв, при переливанні крові та від матері до дитини, статевим шляхом - рідше. За даними ВООЗ, 71 млн людей у світі страждає на хронічну інфекцію вірусу гепатиту С. Ані вірус гепатиту В, ані вірус гепатиту С не передаються через столові прибори, при годуванні груддю, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, ви не можете заразитись гепатитами в басейні чи інших подібних місцях.

На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. За даними ВООЗ майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Основний шлях інфікування - орально-фекальний. Гепатит А також називають хворобою брудних рук.

Для розмноження вірусу гепатиту D потрібен вірус гепатиту B. Тобто інфікування вірусом гепатиту D неможливе без присутності гепатиту В. Хвороба може мати як гострий, так і хронічний перебіг.

Залежно від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму, гостра інфекція може мати як безсимптомний перебіг, так і незначні клінічні прояви. Найбільш поширені прояви гепатитів: виражена загальна слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість,; нудота, блювання, діарея, болі в животі; зміна кольору сечі (потемніння, сеча кольору пива) та знебарвлення калу; пожовтіння шкіри, слизових оболонок та склер; підвищення температури тіла.

Діагностування гепатиту - перший крок до подолання хвороби. Пройти тестування варто пацієнтам із груп ризику: людям, які робили тату або пірсинг; користувалися послугами салонів манікюру, але не впевнені у дотриманні правил стерилізації; мали велику кількість статевих партнерів і практикували незахищений секс; якщо в родині порушуються елементарні правила гігієни.

 Гепатиту B можна запобігти, зробивши вакцинацію за Календарем щеплень.

Департамент охорони здоров’я міської ради наголошує про важливість тестування на гепатити, особливо В і С. Якщо ви запідозрили у себе гепатит, зверніться до сімейного лікаря. Сімейний лікар призначить вам необхідні обстеження та, у разі потреби, спрямує до відповідного профільного спеціаліста. Не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням Дбайте про своє здоров’я, вакцинуйтеся та перевіряйтеся на наявність небезпечних хвороб за найменших сумнівів.