ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

11 серпня у світі відзначають Міжнародний день здорового серця з метою пропаганди здорового способу життя, відмови від куріння та більш уважного ставлення до свого здоров'я.

За даними ВООЗ, хвороби серця провокують у світі більше половини всіх випадків смерті, складають третину причин інвалідності та в середньому щорічно забирають 17,5 млн. людських життів, що становить 31% від усіх смертей. В Україні серцево-судинні захворювання є причиною 67% усіх смертей. За даними Світового банку, кожен третій українець у віці від 18 до 65 має підвищений кров’яний тиск; зростає захворюваність на гіпертонію серед молодих чоловіків – на неї страждає кожен п’ятий українець у віці від 18 до 24. Це змінює вікову та ґендерну структуру українського населення і має серйозні економічні та соціальні наслідки. У багатьох випадках серцево-судинні хвороби є результатом негативного ведення способу життя, а саме – погане харчування, відсутність фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю, психосоціальні фактори.

Як подбати про здоров’я свого серця?

  1. Харчуйтеся правильно: надавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби; обмежуйте вживання жирів, масла, солодощів.
  2. Вживайте менше солі: не досолюйте їжу, норма солі на добу – 5 г або 1 чайна ложка.
  3. Будьте активними: 1,5 години на тиждень приділіть кардіо навантаженням, або по 30 хвилин 5 разів на тиждень займайтесь будь-якими фізичними справами, що змушує серце битися швидше.
  4. Стресостійкість: уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.
  5. Здоровий спосіб життя: відмовтеся від куріння та алкоголю.
  6. Контролюйте тиск та рівень цукру в крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм ртутного стовбчика. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.
  7. Слідкуйте за своєю вагою.
  8. Регулярно проходьте медогляд та профілактичні скринінги.

Для збереження свого життя та запобігання різних ускладнень вже існуючих серцево-судинних захворювань потрібно своєчасно звертатися до лікаря, який призначить відповідне лікування; дотримуватися призначень і рекомендацій лікаря; не займатися самолікуванням. В Україні розширюється доступ громадян до сучасних технологій, які рятують життя при гострому інфаркті міокарду. Це включає і розширення мережі кардіологічних (реперфузійних) центрів, і ефективні закупівлі ангіографів для найточнішої діагностики, і закупівлю стентів для екстреного стентування при гострому інфаркті міокарда безоплатно і їх ефективний розподіл в лікарні, що проводять такі операції, а також реабілітацію як невід’ємну частину лікування. Тільки дбайливе ставлення до серця, попередження виникнення хвороб, адекватна та якісна терапія зможуть на довгі роки продовжити його роботу.

Департамент охорони здоров’я міської ради закликає дбати про профілактику серцево-судинних захворювань: вести здоровий спосіб життя та вчасно звертатися до лікарів при загрозливих симптомах.

Бережіть своє серце!