ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У період з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз, який можна визначити як гостру реактивність організму, що виявляється в неадекватній реакції на деякі речовини (алергени), не шкідливі для більшості людей.

Алергію викликають білки — антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, почервоніння і свербіж очей, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Симптоми алергії нагадують застудні – нежить, кашель, чихання, тому відразу складно визначити де алергія, а де ознаки інфекції. Алергія може бути небезпечною для життя: у людей-алергіків може виникнути анафілактичний шок - тяжкий патологічний стан, пов’язаний з надзвичайно гострою реакцією організму на подразник. Поширеність алергічних захворювань найвища в регіонах з екологічно несприятливим становищем.

Алергія може з’явитися у будь-якому віці – і в 10, і в 50 років, навіть якщо за все життя людина ніколи не була алергіком. Особливо небезпечна алергія для дітей, оскільки вона може призвести до летального результату.

В місті Запоріжжя допомогу населенню надають 7 лікарів-алергологів, з них 5 дитячих; кабінети функціонують на базі КНП «Міська лікарня №6» ЗМР та КНП «Міська лікарня №8» ЗМР. Для дитячого населення функціонує стаціонарне відділення в КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР.

Найбільш дієвими засобами профілактики алергічних захворювань є: знищення бур’янів; часте ретельне вологе прибирання приміщень з обов’язковим миттям всіх поверхонь, глибоким чищенням ковдр та м’яких меблів; використання гіпоалергенних косметичних засобів та побутової хімії; раціональне харчування; фізична активність, тобто здоровий спосіб життя.

Якщо ви страждаєте на алергію під час цвітіння амброзії, намагайтеся виїхати до іншої кліматичної зони; відмовтеся від прогулянок на природі уранці та вдень, коли дерева і рослини виділяють найбільшу кількість пилку; не виходьте з будівель у спеку та вітряну погоду; здійснюйте прогулянки у похмурі та дощові дні; натягніть на вікна марлеві сітки, постійно зволожуйте їх водою та міняйте кілька разів на день; користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами; після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі. Пацієнтам з алергією на пилок рослин не варто приймати будь-які препарати на рослинній основі, це стосується й зборів рослин для приготування чаїв, а також усіх продуктів бджолярства. Є таке поняття, як перехресна реакція між кількома речовинами, тому передбачити розвиток подій може бути неможливо. При проведенні будь-яких ін’єкцій обов’язково попереджайте лікаря, що у вас чи у вашої дитини алергія.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: при проявах алергії обов’язково звертайтесь до сімейного лікаря, не займайтеся самолікуванням!