ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Якщо так сталося, що ви захворіли на COViD-19, необхідно заручитися підтримкою близьких, не боятися говорити про свої потреби. Варто знати і пам’ятати, що абсолютна більшість людей, інфікованих коронавірусом, одужують.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, показник летальності становить близько 3%. Важливо знати, що відчуття страху, тривоги і навіть злості є природними відчуттями, коли дізнаєшся про щось потенційно небезпечне. Але не слід дозволяти емоціям брати гору. Емоційне реагування не завжди є об’єктивним. Треба пам’ятати, що у 80% випадків хвороба пройде легко і лише у 20% може дати певні ускладнення. Більшість людей одужують, і цю статистику потрібно враховувати. Якщо хтось із рідних захворів, важливо усвідомлювати, що діагноз - це не катастрофа.

Вкрай важливо не опинитися в емоційній ізоляції. Сучасні засоби зв’язку та спілкування допоможуть отримати необхідну емоційну підтримку від рідних та друзів і розуміння з їхнього боку.

Важливо не бути пасивними, скласти собі план - зв’язатися з  сімейним лікарем, визначити для себе, кому телефонувати, якщо буде погіршення. Важливо не боятися ставити запитання, щоб знати і розуміти, що відбувається. Слід висловлювати свої потреби, просити про допомогу, дбати про себе. Адже і хвороба і емоції виснажують. Дуже важливо мати власний запас ресурсів, фізичних і психологічних. Батьки мають слідкувати за власною поведінкою. Особливо сильно відчувають стресовий стан батьків діти різного віку, тому батьки мають проявляти ініціативу та спокійно говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання (COVID-19), а також про важливу роль, яку діти можуть відігравати у підтримці свого здоров’я. Батьки мають заохочувати своїх дітей повідомляти їх про погане самопочуття або про переживання через вірус, щоб мати можливість допомогти. Дорослі мають співчувати переживанням дітей, необхідно дозволяти дітям відчути свої емоції. Батькам бажано дотримуватися разом з ними розпорядку дня та запитувати у дітей, яку інформацію вони отримують щодо COVID-19, організовувати для них радісні події, бути спокійними та ініціативними

Департамент охорони здоров’я нагадує, що вкрай важливим є питання про допомогу тим, хто потребує емоційної підтримки та консультацій щодо СOVID-19.Не залишайтеся самі зі своїми проблемами. Своєчасно звертайтеся за допомогою. Багато людей після того, як вилікувалися від коронавирусу, стикаються з нерозумінням або дискримінацією. Тому не тільки медична, а й психологічна допомога важлива для повного відновлення людини.