ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Життя будь-якої сучасної людини переповнено надлишком різної малозначимої інформації (нав'язливої реклами, фону від радіо і ТБ, обривків розмов чужих людей). Як природна захисна реакція наш мозок активно забуває непотрібні дані.

Це може призводити до різних за тривалістю періодів забудькуватості, коли ми не можемо згадати найпростіших і чергових речей.

Але іноді такі провали в пам'яті можуть носити медикаментозний характер: бути наслідком різних захворювань і травм. З метою привернення уваги громадськості на проблему пов'язану з подібними симптомами було організовано спеціальну подію: «День боротьби з провалами в пам'яті», який відзначається щорічно 31 серпня.

Вперше в якості офіційної події, «День боротьби з провалами в пам'яті» був відзначений в рамках ООН в 1986 році за ініціативою Всесвітньої асоціації по боротьбі з хворобами мозку. З тих пір подія носить інтернаціональний статус і широко відзначається в медичному середовищі більшості розвинених країн світу.

Пам'ять - це безцінний ресурс, який дозволяє нам зберігати масу спогадів і насолоджуватися приємними моментами з минулого. Проте, у кожної людини бувають такі моменти, коли з його пам'яті пропадає відрізок якогось періоду або, зникають спогади стосовно якихось конкретних дій. У науковій сфері це називається забудькуватістю або провалами в пам'яті.

Якщо говорити більш звичною мовою, то до «сезонних» прояв забудькуватості, яку більшість людей сприймають з розумінням, додаються ще й справжні провали в пам'яті. Вони безпосередньо пов'язані з амнезією або іншими серйозними захворюваннями.

Оцінюючи причини їх появи, виділяють кілька різновидів хвороби:

  • справжня - у звичній роботі мозку виникають якісь порушення (через пошкодження опорно-рухового апарату, або генетичні захворювання);
  • раптова або істерична - тут причини втрат в пам'яті не мають нічого спільного з фізичними ушкодженнями та пов'язані в більшості випадків з сильними психологічними потрясіннями;
  • вторинна (результат медикаментозного лікування) - в більшості випадків виникає у людей похилого віку або у пацієнтів, яким призначено прийом великої кількості ліків.

Часті провали в пам'яті можуть бути першими симптомами розвитку хвороби Альцгеймера (старечого недоумства). Зазвичай її перші ознаки з'являються у людей вікової групи 45+ років. Також ознакам амнезії більш схильні люди, які займаються монотонною фізичною працею (різноробочі, будівельники, працівники ферм, рибалки та ін.) ніж чим працівники розумових і творчих професій (вчені, письменники, журналісти, художники).

Департамент охорони здоров’я міської ради в якості профілактичних заходів від виникнення амнезії, рекомендує вести здоровий спосіб життя (що включає в себе відсутність шкідливих звичок, правильне харчування, спорт, повноцінний сон), мінімізувати стреси за допомогою медитації, регулярного відвідування психолога. Також рекомендується постійно тренувати свій мозок: вивчати іноземні мови, вірші, робити математичні обчислення самостійно, грати в шахи.