ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Наркоманія залишається важливою соціальною і медичною проблемою, оскільки наслідки цього явища мають згубний вплив на все суспільство.

Міжнародний день боротьби з передозуванням наркотиків відзначається із 2001 року, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув від передозування, і підтримати їх близьких, чиє життя постраждало від зловживання лікарськими засобами або наркоманії. Час - пам'ятати, час - діяти! Більшість загиблих можна було врятувати, якби поруч з ними виявився той, хто знав би симптоми передозування і вмів надати необхідну допомогу.

На жаль, медична статистика безжальна. 8000 чоловік щорічно вмирають від передозування тільки в Україні. Але навіть якщо людина вижила, передозування не проходить безслідно для всього організму. Страждають і руйнуються всі клітини: нирок, печінки, серця і головного мозку. Людина, по суті, стає глибоким інвалідом. І добре ще, якщо після цього людина знову не повернеться до згубної звички.

Кожна людина, яка починає приймати наркотики, думає, що це її мине і така ситуація з нею не станеться, але цифри говорять зворотне. Тому, якщо ви помітили у близької людини небезпечні симптоми наркоманії, не зволікайте - поговоріть з нею, запропонуйте допомогу. Адже, швидше за все, ви врятуєте її життя. Передозування наркотиками може призвести до пригнічення дихання та, відповідно, смерті. Про передозування наркотичними речовинами можуть свідчити ослаблення або зникнення пульсу, дихання менш ніж 10–12 вдихів на хвилину або його повна зупинка, втрата свідомості чи сонливість, бліді шкірні покриви, ціаноз губ та кінчиків пальців. 

Якщо у вас виникла підозра, що поруч з вами людина з отруєнням наркотичними речовинами, визначте наявність пульсу на сонних артеріях: якщо пульсу та дихання немає, переверніть постраждалого на бік, забезпечте прохідність верхніх дихальних шляхів, очистивши їх від блювотних мас або сторонніх тіл та розпочинайте серцево-легеневу реанімацію, одночасно викликайте бригаду екстреної допомоги за номером 103. Наглядайте за постраждалим до приїзду бригади медиків.

Основою профілактики наркоманії є формування у населення і, особливо, у молоді активної життєвої позиції неприйняття вживання наркотиків. Кваліфікована медична допомога наркозалежним надається в обласному наркологічному диспансері, розташованому за адресою: м.Запоріжжя, вул. Сєдова, 31.

Департамент охорони здоров’я міської ради закликає всіх з турботою ставитися до свого здоров'я і дбати про нього. Зробіть усвідомлений і розумний вибір на користь здорового способу життя.