ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Відкриття спіралі ДНК стало для науки революційним. ДНК - дезоксирибонуклеїнова кислота - це свого роду складно влаштований код, в якому містяться відомості про нашу індивідуальну спадковість. Молекула здатна не тільки зберігати інформацію, а й передавати її далі наступним поколінням.

Дані, закодовані дивним чином, задають основу програми розвитку живої істоти, визначаючи тим самим хід її життя. Довгий час речовина сприймалася вченими виключно як накопичувач фосфору. Її справжнє призначення було відкрито тільки в 1868 році, і тоді ж ідентифікований носій отримав назву нуклеїнової кислоти. У його честь було засновано тематичне свято - день відкриття унікальності ДНК. По всьому світу його традиційно відзначають 3 вересня.

До середини 20 століття генетики не знали, яка структура кислоти насправді. У 1953 році Джеймс Уотсон і Френсіс Крік висунули теорію подвійної спіралі. Через 9 років їх здогади були підтверджені на практиці, і праця вчених була винагороджена Нобелівською премією. 3 вересня 1984 року генетик Алек Джеффріс, який працював на території Великобританії, вивчав в одній із місцевих лабораторій новітній спосіб відстеження видимих відхилень в хромосомах. Вивчаючи рентгенографію ДНК вчений виявив цікавий факт - ланцюжки макромолекули у людей абсолютно унікальні за будовою. Він з'ясував, що така послідовність є свого роду паспортом генетики людини, що можна використовувати для абсолютної і безпомилкової ідентифікації його особи.

Визначення структури людських генів – важливий крок для розвитку охорони здоров’я. Саме в ДНК зберігається генетична інформація, і саме цей тест є одним з найбільш популярних для встановлення родинних зв’язків. Завдяки виявленню ДНК розкритий код спадковості, ідентифікований генетичний ризик, розпочато формування запрограмованих властивостей організму, здійснюється оздоровлення спадковості, створюються технології генної інженерії. У місті Запоріжжя функціонує кабінет лікаря-генетика на базі КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР (вул. Жаботинского, 32), де родини з підозрою на хромосомну патологію, за направленням сімейного лікаря, можуть отримати генетичну консультацію, кваліфіковану медичну пораду, своєчасно виявити хромосомну патологію.

Департамент охорони здоров’я нагадує: звертатися за медико-генетичною консультацією бажано всім подружнім парам, що планують народження дитини, особливо за наявності очевидних чинників ризику, які визначає сімейний лікар або лікар-акушер-гінеколог. Піклуйтеся про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких, адже це запорука щасливого життя.