ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день запобігання самогубствам або Всесвітній день запобігання суїциду — міжнародна дата, яка відзначається по всій планеті щорічно, починаючи з 2003 року, з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі.

Суїцид - це глобальна і трагічна проблема для світової охорони здоров'я. По всій землі після рішення накласти на себе руки вмирає більше людей, ніж внаслідок воєн та насильницьких вбивств, разом узятих. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), загальна кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона в рік. Цей день - один із способів звернути увагу людей на цю сумну статистику. За поширеністю випадків суїциду попереду - саме розвинені країни. Найбільшу частку суїцидів фіксують в країнах Східної Європи. Україна входить до європейської десятки лідерів за статистикою самогубств із показником 20,1 випадків самогубств на 100 тисяч населення. Найменше самогубств відбувається в Латинській Америці і країнах, в яких офіційною релігією є іслам. Такі історії є свідченням того, що тривожні думки можна подолати, якщо мати підтримку і розуміння з боку близьких і не боятися про це говорити. Адже не всі можуть говорити про це відкрито, іноді - це навіть тема-табу. Таке ставлення до проблеми стає причиною появи стигми в суспільстві, і люди, які потребують допомоги, бояться за нею звернутися.

У сучасному світі самогубство є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Вчені до цього часу не мають точної відповіді на питання, що саме змушує людей вкорочувати життя і як цього можна ефективно запобігати. Безліч чинників, з якими стикається людина в повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе. Багато самогубств відбуваються імпульсивно в моменти кризи, коли стає важко впоратися з життєвими негараздами - фінансовими проблемами, завершенням відносин або важкими хворобами. Показники самогубств також є найвищими серед уразливих груп, які піддаються дискримінації.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: кожна людина повинна відчувати відповідальність за власне життя та життя інших осіб, яких вона може допомогти врятувати в критичний момент. Якщо ви помітили, що ваші близькі або знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені або відчувають за щось провину - обов'язково поговоріть з ними, дізнайтеся якомога більше деталей про їх стан і запропонуйте допомогу. Краще рішення - звернутися до фахівця. Нагадуємо, що у Запоріжжі працює служба екстреної психологічної допомоги «Телефон довіри» за номером 228-15-84. Окрім зазначеного телефону працюють лінії мобільних операторів: 066-313-15-84, 067-515-15-84 і 063-404-92-84. Фахівці вислухають тих, хто опинився у складній життєвій ситуації, допоможуть прийняти виважене рішення щодо шляхів подолання ускладнень при спілкуванні з членами сім’ї чи оточенням.