ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

11.09.2020 відбувся робочий візит  заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР.

Під час візиту директор КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР Івченко Д.В. ознайомив присутніх з роботою лікарні, отриманим за кошти бюджету міста новим обладнанням та його можливостями. 

КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР в цілодобовому режимі надає невідкладну спеціалізовану медичну допомогу мешканцям міста Запоріжжя та Запорізької області за багатьма профілями (хірургія, кардіологія, інтенсивна терапія, урологія. нейрохірургія, травматологія та ін.), а такі відділення, як опікове, політравми, торакальне, хірургічної стоматології та щелепно-лицьової хірургії мають статус обласних.

Стаціонарну допомогу у лікарні отримують понад 20 тис. пацієнтів щороку. На рік проводиться майже 11,5 тис. оперативних втручань, цілодобовий травматологічний пункт обслуговує близько 24 тис. пацієнтів.

Важливу роль у діагностичному процесі займають ендоскопічні дослідження. Ендоскопічний кабінет працює на базі  відділення екстреної медичної допомоги  лікарні у цілодобовому режимі.  Так за 2019 рік на ендоскопічному обладнанні було обстежено понад 14тис. осіб, яким було виконано 10,3 тис. езофагодуоденоскопій, 900 колоноскопій.

У липні 2020 року з метою підвищення якості надання медичних послуг в лікарні за кошти бюджету міста було придбано відеоендоскокічну діагностичну систему для гастро -, колоно -, дуоденоскопії  вартістю 5,5  млн.грн.

Відеоендоскопічна система дозволяє: значно збільшити поле зору досліджуваної ділянки; вести одночасний огляд і обговорення кількома спеціалістами; уникнути підвищеного навантаження на зоровий аналізатор ендоскопіста; проводити відкладений в часі аналіз отриманого матеріалу обстеження; мати  фото  і  відео документування проведеного обстеження, що підвищує точність діагностики. Зростає швидкість отримання зображення та відповідно і висновку.

Крім того, у травні 2020 року за кошти бюджету міста було придбано неінвазивний апарат штучної вентиляції легень вартістю 750 тис. грн.

Неінвазивна штучна вентиляція легень (НШВЛ) є одним з ефективних новітніх методів корекції гострої та хронічної дихальної недостатності, який у певних випадках може бути альтернативою традиційній штучної вентиляції легень (ШВЛ). НШВЛ характеризується меншою частотою ускладнень і має низку переваг перед інвазивною ШВЛ, а саме: менша кількість ускладнень; мінімізація інфекційних і механічних ускладнень; голосові зв`язки зберігають свою фізіологічну рухомість (зниження ризику аспірації); мінімізація ризику нозокоміальних синуситів; технічно простіша процедура; підключений до маски апарат ШВЛ обладнаний чутливим тригером і синхронізується з дихальними рухами пацієнта, що дозволяє покращити вентиляцію та оксигенацію і зменшити роботу дихання, знижується потреба в інтенсивній терапії на 41-66% порівняно зі стандартною терапією (оксигенотерапія, бронхолітики, антибіотики, глюкокортикостероїди).Апарат для неінвазивної вентиляції легенів має унікальне управління тривожної сигналізації, що забезпечує максимальну безпеку. Цей прилад оснащений контуром з витоком (для масок зі вбудованою системою видиху), одинарним контуром з клапаном пацієнта, подвійним дихальним контуром пацієнта з клапаном і режимами вентиляції з контролем за обсягом. Передбачено різні варіанти моніторингу, мобільність апарату, унікальні функції вентиляції. Ці функції роблять апарат максимально зручним у використанні. Концепція моніторингу гарантує безпечну і надійну терапію. Мобільність апарату гарантує безпеку при проведенні необхідної вентиляції легенів, що дозволяє дати більше часу лікарям і пацієнтам.

Таким чином, наявність сучасного обладнання надає змогу завдяки технічним та якісним характеристикам зменшити тривалість перебування пацієнта на штучній вентиляції легень в післяопераційному періоді та підвищує якість надання медичної допомоги.