ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно, починаючи з 2000 року, в другу суботу вересня. Ініціатором його проведення виступають національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно в світі через травми та опіки, отримані в результаті нещасних випадків, аварій, пожеж, падінь, відбувається до 10% всіх випадків смерті та до 15% всіх випадків інвалідності. Вміння надати першу медичну допомогу постраждалому – це шанс на життя!

Термін "перша допомога" - це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Перша допомога не завжди виконується медичним персоналом. У надзвичайних ситуаціях звичайні люди повинні виконувати першу допомогу, щоб врятувати комусь життя. Тому, дуже важливо, щоб кожна людина володіла найпростішими навиками першої допомоги. Особливо ефективно надання першої медичної допомоги протягом першої так званої «золотої години», саме в цей проміжок часу максимальні компенсаторні функції організму людини, яка отримала раптові серйозні пошкодження, ефективно підтримують його стабільний стан. Універсальний алгоритм дій включає наступне: оцінити стан постраждалого (свідомість, дихання, пульс); викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги; оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх; забезпечити прохідність верхніх дихальних шляхів; якщо у постраждалого відсутні ознаки життя – забезпечити серцево-легеневу реанімацію; не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.

В сучасних умовах життя суспільства швидка медична допомога у всьому світі залишається одним з вирішальних чинників порятунку життя людей. Вміння кожного надати першу необхідну допомогу потерпілому до прибуття служб порятунку може зіграти вирішальну роль у спасінні життя людини. Важливо усвідомлювати, що ніхто не застрахований від нещасних випадків, тому в цей день силами активістів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, різних медичних організацій проводяться акції та консультації щодо необхідності, важливості і способах надання першої медичної допомоги постраждалим.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: вміння кожного надати першу необхідну допомогу постраждалому до прибуття служб порятунку допомагає забезпечити найвищий рівень виживання і значне зниження ризику розвитку ускладнень після травми.