ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день людей похилого віку відзначається в усьому світі щорічно. Свято виникло з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН у 1990 році. Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства у 1991 році, а відповідно до Указу Президента від 24 вересня 2004 року в цей день в Україні відзначається і День ветерана.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається людина, яка досягла 65 років. За даними Пенсійного фонду, приблизно кожен 5 мешканець України – це особа похилого віку, шоста частина з них - самотні люди. Цей день – можливість нагадати всім про людський обов’язок бути милосердними до найповажнішої частини суспільства; це привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Питання медичного забезпечення та обслуговування громадян похилого віку є актуальною проблемою та пріоритетним напрямком діяльності медичної галузі. З віком людина все частіше піддається різним соматичним захворюванням. Найбільш часто спостерігаються хвороби серця і кровоносної системи, діабет II типу, розлади рухів, погіршення пам'яті та слуху, безсоння, остеопороз, а також зміна психіки (деменція, хвороба Альцгеймера, Паркінсона).

Факторами ризику для розвитку серцево-судинних захворювань є куріння, підвищений холестерин плазми крові, артеріальний тиск. Все більшого значення набувають надлишкова маса тіла, ожиріння, цукровий діабет, психосоціальний стрес. Для профілактики захворювань та недопущення розвитку загострення захворювань необхідно вести здоровий спосіб життя, який включає в себе фізичну активність, підтримання оптимальної ваги тіла, зниження споживання солі до 5 г на добу; дотримання дієти, уникання стресових ситуацій.

Ще одне захворювання літніх людей - остеопороз, обумовлений зниженням рівня кальцію в кістковій тканині, коли при мінімальній травмі або навіть без травми виникають переломи кісток. Профілактика остеопорозу повинна бути спрямована на своєчасне виявлення і усунення чинників ризику захворювання, проведення діагностики та адекватного лікування на ранніх стадіях розвитку хвороби, до виникнення переломів.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що профілактика захворювань протягом усього життя є запорукою повноцінного життя в старості і бажає всім людям поважного віку міцного здоров’я, добра, щастя, радості, довголіття, миру та злагоди! Нехай завжди Вас оточують увагою і піклуванням близькі люди, нехай тішать своїми успіхами діти, внуки та правнуки і нехай ніщо не засмучує ваші будні.