ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Професійне свято медичних працівників у сфері урології відзначають у світі щорічно 2 жовтня. Засновником урології як окремої медичної дисципліни історики вважають Франциско Діаса. Його монографія, надрукована в Мадриді в 1588 році, цілком присвячена причинам виникнення, клінічним проявам, діагностиці та лікуванню урологічних захворювань.

Урологія представляє область клінічної медицини, яка вивчає етіологію, патогенез, діагностику захворювань органів сечової системи, чоловічої статевої системи, захворювань наднирників та інших патологічних процесів і розробляє методи їх лікування і профілактики. На жаль, в нашому високотехнологічному світі існує маса процесів, через які в результаті страждає сечостатева система: малорухливий спосіб життя, вживання в їжу продуктів, що містять барвники та консерванти (напівфабрикати), переохолодження і ряд інших чинників. Все це призводить до незворотних процесів у організмі (безпліддя, злоякісні новоутворення).

Системи органів в організмі людини працюють в тісному взаємозв'язку, тому в компетенцію лікаря-уролога входить і турбота про здоров'я органів генітального тракту, і залоз внутрішньої секреції (яєчка, простата інше). Клінічними симптомами, що свідчать про необхідність відвідати уролога є: біль і дискомфорт при статевому акті і сечовипусканні; хронічний біль в промежині; розлади процесу сечовипускання (слабкий потік сечі, часті позиви і неповне випорожнення сечового міхура, нетримання сечі); помилкове відчуття переповненості сечового міхура; наявність змін в сечі і спермі (колір, домішки крові або гною); біль в попереку та ін. Найчастіше початкова стадія, а також хронічні урологічні захворювання протікають без болю, і пацієнт, не звертаючись до лікаря-уролога, втрачає дорогоцінний час, адже своєчасна діагностика скорочує відсоток небажаних побічних ефектів і значно підвищує відсоток позитивних, довгострокових і стабільних результатів.

На сторожі збереження здоров'я сечостатевої системи невпинно трудяться лікарі-урологи. Завдяки їх досвіду, базі медичних знань, наявності сучасних методів профілактики, діагностики та лікування захворювань, вони успішно борються з даними проблемами. В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 33 лікаря-уролога, з яких 5 – дитячі; урологічне відділення, оснащене високотехнологічним обладнанням функціонує в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради (на 90 ліжок), в якому в 2019 році пройшли лікування 2206 мешканців міста.

У цей святковий день департамент охорони здоров’я міської ради вітає лікарів-урологів і бажає їм міцного здоров’я, успіхів у роботі, сімейного щастя і довгих років яскравого життя. Нехай ваша медична діяльність кожен день наповнюється новими досягненнями та успіхами!