ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря – день солідарності і активних дій лікарів усього світу. Ініціаторами створення цього свята виступили Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Міжнародна медична гуманітарна асоціація «Лікарі без кордонів» (MSF), створена у 1971 році.

Метою свята є розвиток та пропагування солідарності лікарів по всій земній кулі. На сьогоднішній день близько 700 медичних працівників MSF надають допомогу хворим більш ніж у 80 країнах світу незалежно від того, яку релігію сповідують жертви недуг або до якої національності належать.

Люди лікували один одного з незапам'ятних часів, але як наука медицина стала формуватися в Стародавньому Римі та Стародавній Греції. Найвідомішим цілителем давнини вважається Гіппократ. Цього античного лікаря називають «батьком медицини». Великий лікар Сходу Авіценна був не тільки цілителем, а й філософом: його перу належать сотні робіт в десятках наукових дисциплін. Без згаданих вище і багатьох інших видатних умів сучасна медицина не зуміла б накопичити величезний потенціал, що відкриває подальші шляхи її прогресивного розвитку.

Лікар сьогодні – це дуже складна і відповідальна робота, адже в його руках людське життя. За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні працює близько 185 тисяч лікарів. В закладах охорони здоров’я, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради трудяться 2185 лікарів, з них 314 - лікарі загальної практики-сімейної медицини. Лікар супроводжує людину від першого крику до останнього подиху, заслуживши пошану і повагу пацієнтів. Це свято людей, які обрали найгуманнішу професію в світі, які часом не знають свят і вихідних, готові прийти на допомогу хворим і стражденним в будь-який час доби, на шкоду своїх інтересів і іноді здоров'ю. Незважаючи на всі перипетії в суспільстві, більшість лікарів віддані своїй професії, з гідністю виконують свій обов'язок, використовують найсучасніші наукові і технічні досягнення, свій досвід і знання, несуть людям радість життя.

Департамент охорони здоров’я міської ради висловлює найтепліші слова вдячності всім, хто не жаліючи зусиль та часу, одним із перших приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає і рятує життя.

Зі святом! Щастя вам і добра!