ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день зору відзначається з 1998 року щорічно у другий четвер жовтня за рішенням ВООЗ в рамках реалізації Глобальної програми боротьби зі сліпотою «Зір 2020: Право на зір». Це привід звернути увагу на причини, які загрожують виникненням зорових дисфункцій та порушень зору.

Більше 300 мільйонів людей у всьому світі мають різні проблеми із зором, при цьому 40 мільйонів з них вже осліпли. Проблема ускладнюється тим, що багато захворювань очей починаються і протікають безсимптомно.

Сьогодні захворювання, які раніше вважалися притаманними зрілому віку, такі як глаукома і катаракта, часто зустрічаються і у молоді, адже молоді люди все рідше присвячують вільний час активному руху і загартовуванню, проводячи дозвілля перед екраном телевізора. Результатом перенапруження очей стає поява сухості, почервоніння склер, сльозоточивість. Крім хвороб очей, погіршення зору може виявитися супутнім симптомом пухлини мозку або розвинутися внаслідок цукрового діабету. У дітей погіршення зору найчастіше є ознакою нестачі вітаміну А. Крім того, втрату зору у молодого покоління часто провокує надмірне захоплення комп'ютерними іграми.

Гострота зору може бути збережена за допомогою заходів профілактики: масаж очей і спеціальні вправи, які знімають напругу і значно покращують кровопостачання; п'ятнадцятихвилинний відпочинок кожні 2 години роботи перед монітором; профілактичні огляди (стан очного дна, внутрішньоочний тиск, гострота зору). Людям, які мають генетичну схильність до розвитку захворювань очей, страждають від надмірної ваги, діабету або артеріальної гіпертензії, необхідно два рази на рік відвідувати офтальмолога.

Завдяки сучасному рівню знань і технологій до 80% захворювань очей можна запобігти і вони піддаються лікуванню. В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 10 офтальмологічних кабінетів; офтальмологічні відділення, оснащені сучасним обладнанням, функціонують в КНП «Міська лікарня №3» Запорізької міської ради (70 ліжок) та в КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради (40 ліжок), в 2019 році в них проліковано 4849 пацієнтів.

Департамент охорони здоров’я міської ради надає декілька простих рекомендацій, які допоможуть зберегти зір:

- ведіть здоровий спосіб життя, дотримуйтесь збалансованого харчування, включіть у свій раціон продукти, що містять вітаміни А, С, Е і рибофлавін;

- контролюйте час, проведений за комп'ютером (не перебувайте за монітором довше 4 годин без перерви, робіть паузи у роботі кожні 30 хвилин, особливо якщо постійно працюєте за комп’ютером);

- відмовтесь від куріння, адже це збільшує ризик розвитку катаракти і посилює сухість слизової оболонки ока;

- займіться спортом, виходьте на ранкову пробіжку у найближчий парк;

- носіть лише правильно підібрані сонцезахисні окуляри;

- проходьте профілактичні огляди у офтальмолога щороку.