ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно у другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги. Його організатором є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні і регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

Мета відзначення цього дня полягає у підвищенні інформативності спільноти щодо проблем паліативної допомоги і хоспісів, зростанні свідомого ставлення до медичних, соціальних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей.

Як окремий напрямок медицини Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) запровадила паліативну допомогу у 1982 році, її визначили як догляд за людиною в останні дні життя. У 2002 році ВООЗ розширила поняття паліативної допомоги і сьогодні застосовується наступне визначення: паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним захворюванням. Паліативні хворі – пацієнти усіх вікових груп, які страждають на злоякісні новоутворення у ІІІ-ІV стадії захворювання, ВІЛ/СНІД, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, респіраторні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання і післятравматичні стани, що не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, супроводжуються вираженими больовими симптомами, тяжкими розладами життєдіяльності, потребують кваліфікованої медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки у термінальній стадії захворювання або за умови обмеженого прогнозу життя, сумнівному прогнозі одужання чи покращення стану або повноцінного відновлення функцій життєдіяльності. Кількість таких пацієнтів у світі постійно збільшується. Наразі в країні проживає більше 3 млн. людей віком старше 75 років, протягом останніх 5 років щорічно помирає близько 800 тис. осіб, значна частина яких потребує паліативної допомоги; і лише 5% паліативних пацієнтів отримують у нашій державі потрібну спеціалізовану медичну допомогу, адекватне знеболення та професійний догляд.

Досвід країн з розвинутою паліативною медициною свідчить, що єдиною формою надання такої медичної допомоги є медичні заклади «хоспіс» - притулки для догляду за такими пацієнтами спеціально підготовленим персоналом. У місті Запоріжжя функціонує відділення хоспісної допомоги в КНП «Міська лікарня №10» ЗМР, розраховане на 25 ліжок та відділення паліативної допомоги на 30 ліжок в КНП «Міська лікарня №8» ЗМР.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: в разі наявності показань будь-який мешканець Запоріжжя може звернутися до сімейного лікаря та отримати направлення до відділення паліативної і хоспісної допомоги. Кожна людина є важливою до останньої миті свого життя; необхідно робити все, щоб вона до останнього подиху жила достойно.