ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У 2004 році Всесвітня організація охорони здоров'я виступила з ініціативою проведення першого Всесвітнього дня боротьби проти болю, який відзначається 11 жовтня. Цей день покликаний привернути увагу світової громадськості до нагальної потреби забезпечити кращі можливості знеболювання для людей.

Міжнародна Асоціація з Вивчення Болю (IASP) була заснована в 1973 як некомерційна організація, яка заохочує дослідження болю і больових синдромів; надає допомогу пацієнтам з гострим та хронічним болем. Асоціація об'єднує вчених, лікарів, дантистів, медсестр, фізіологів, фізіотерапевтів, і інших професіоналів, які працюють в галузі управління болем. В даний час IASP об’єднує більше 7000 спеціалістів з 95 країн.

У всьому світі величезна кількість людей страждає від болю, в тому числі - пацієнти, хворі на рак і СНІД. Приблизно 60-70% людей, які страждають від хронічного болю, обмежені (або зовсім позбавлені) у фізичних вправах, нормальному сні, виконанні домашньої роботи, участі в суспільному житті.

Фахівці попереджають: недооцінювати біль не можна - больовий синдром без лікування може обернутися найнесподіванішими наслідками. Міжнародна асоціація з вивчення болю піднімає рівень розуміння болю в усьому світі і сприяє її визнанню, як важливої проблеми охорони здоров'я.

В Україні у 2013 році на законодавчому рівні було змінено правове поле для лікування хронічного больового синдрому, лікарі отримали можливість знеболення паліативних пацієнтів (пацієнтів з невиліковними хворобами) і ефективного лікування хронічного болю. У місті Запоріжжя функціонує відділення хоспісної допомоги в КНП «Міська лікарня №10» ЗМР, розраховане на 25 ліжок та відділення паліативної допомоги на 30 ліжок в КНП «Міська лікарня №8» ЗМР. На жаль, іноді хворобу вилікувати неможливо, але дуже важливо позбавити людину від болю, що заповнює кожну секунду її життя.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: біль не можна терпіти і ігнорувати - це важлива функція організму, сигнал лиха. Не займайтесь самолікуванням. Обов'язок лікаря - зробити так, щоб людина не страждала від болю.