ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Термін гомеопатія запропонував німецький вчений Самуель Ганеман на початку 19 століття. У буквальному сенсі гомеопатія означає «лікування подібного подібним»: гомеопати використовують занадто розбавлені препарати, в яких мізерна частка активної речовини нібито викликає симптоми хвороби у здорових людей.

Сьогодні гомеопатія не претендує на статус повноцінної науки, і по праву вважається альтернативною медициною та відрізняється з-поміж інших специфічними поглядами на хвороби, альтернативними лікарськими засобами, принципами та методами діагностики й лікування. У різних країнах гомеопатичні препарати мають різне правове регулювання - від часткової заборони до участі в національних системах охорони здоров’я. Гомеопатія залишається популярним методом лікування для багатьох людей. Практикувати гомеопатію в Україні почали в 30-х років XIX ст. Перша гомеопатична аптека була відкрита в Києві в 1835 році. В Україні і зараз є окремі «гомеопатичні аптеки».

Гомеопатія надзвичайно популярна для лікування ГРВІ, бронхіту, мігрені, депресії та інших захворювань, включаючи онкологічні. Жодне належне наукове дослідження не змогло довести, що хоча б один із гомеопатичних препаратів може вилікувати яку-небудь хворобу.

Основа гомеопатичних препаратів – це зазвичай мінерали, речовини рослинного або тваринного походження. Їх розводять багато разів (за чіткою рецептурою, найчастіше водою чи спиртом), щоб концентрація цих речовин була низькою. Експерти зазначають, що часто після багаторазового розведення у препараті не залишається жодних ознак (навіть на рівні молекул) початкової діючої речовини. Контраргументом гомеопатів залишається «принцип пам’яті води», згідно з яким вода нібито зберігає структуру будь-якої сполуки, навіть після повного розчинення речовини. Цей факт виробники гомеопатії пояснюють різними “інформаційними” теоріями, але наукове підтвердження їх відсутнє.

Протягом останніх років кількість небажаних реакцій на альтернативні ліки збільшилася в більш ніж два рази. Тому ВООЗ розробила рекомендації щодо розробки інформації для споживачів про застосування методів та продукції народної, комплементарної та альтернативної медицини. Також ВООЗ рекомендує пацієнтам перед прийомом будь-яких препаратів “бездоказової” медицини знайти відповіді на такі питання:

чи підходить певний вид альтернативної або народної терапії у конкретному випадку?

Чи цей вид терапії може пом'якшити симптоми, покращити стан та/або сприяти одужанню пацієнта?

Чи надаються певні лікарські засоби кваліфікованим лікарем або практиком із достатнім рівнем медичної підготовки, навичками та знаннями, хто має ліцензію на здійснення такої діяльності та є сертифікованим спеціалістом?

Чи гарантована якість та безпечність певних лікарських засобів рослинного походження або інших препаратів та які протипоказання до застосування цієї продукції?

Чи надаються певні послуги або чи продаються певні лікарські засоби за доступною ціною?

Департамент охорони здоров’я нагадує: перед прийомом будь-яких препаратів радьтеся з лікарем.