ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

 12.10.2020 відбулась робоча зустріч заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І., директора департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакової В.В. та колективу КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР з керівником відділу ендоваскулярної хірургії та ангіографії Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМНУ професором Фуркало Сергієм Миколайовичем.

Офіційний візит професора, доктора медичних наук,  керівника відділу ендоваскулярної хірургії та ангіографії Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМНУ Фуркало С.М. до КНП «Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР відбувається в рамках обміну досвідом та проведення майстер-класу в умовах операційної кабінету ангіографії відділення екстреної медичної допомоги.

КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР функціонує з 1965 року, надає цілодобову невідкладну медичну допомогу мешканцям міста Запоріжжя та Запорізької області. Стаціонарну допомогу у лікарні отримують понад 20 тис. пацієнтів щороку. На рік проводиться майже 11,5 тис. оперативних втручань, цілодобовий травматологічний пункт обслуговує близько 24 тисяч пацієнтів.

Стаціонар має 710 ліжок, в тому числі 63 ліжка інтенсивної терапії. КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР в цілодобовому режимі надає невідкладну висококваліфіковану медичну допомогу мешканцям міста Запоріжжя та Запорізької області за багатьма профілями (хірургія, кардіологія, інтенсивна терапія, урологія. нейрохірургія, травматологія та ін.), а такі відділення, як опікове, політравми, торакальне, травматологічне, хірургічної стоматології та щелепно-лицьової хірургії мають статус обласних. Лікарня  оснащена необхідним лікувальним та діагностичним обладнанням, в її структурі функціюнують такі діагностичні служби, як ендоскопічне, рентгенологічне відділення, відділення ультразвукової діагностики, кабінет рентгенівської комп'ютерної томографії, клініко-діагностична лабораторія, а також відділення трансфузіології із заготівлею крові.

КНП «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР в умовах пандемії коронавірусу та карантинних обмежень взяла на себе всі виклики, пов’язані з наданням медичної допомоги хворим з гострими станами, які загрожують життю пацієнта.

Серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання залишаються лідерами по причинам захворюваності, інвалідизації та смертності  як в Україні так  і в м. Запоріжжя.

Для того, щоб відповідати європейським стандартам діагностики та лікування цих соціально значущих захворювань у серпні місяці 2019 року для оснащення лікарні КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР за кошти бюджету міста було придбано ангіографічну систему, вартість якої складає 22,5 млн. грн. Поставка обладнання відбулась в листопаді 2019 року.

Ремонт приміщення під ангіографічну систему, розташованого на першому поверсі травматологічного корпусу, розпочато в грудні 2019 року. Загальна вартість капітального ремонту приміщення під розміщення ангіографічної системи  склала майже 7,7 млн.грн.

На теперішній час здійснено монтаж обладнання, навчання персоналу лікарні та розпочато роботу ангіографічної системи.

З початку роботи кабінету ангіографії було виконано 50 селективних коронароангіографій, 21 селективних цереброангіографій, 6 стентувань коронарних судин.

Ангіографічна апаратура надала можливість точної діагностики судинного русла при наданні високоспеціалізованої медичної допомоги не тільки в кардіології, а й у нейрохірургії, хірургії, урології, торакальній хірургії. Крім того, за допомогою і під контролем ангіографу можливо проведення таких оперативних втручань, як тромбекстракція, тромбаспірація, емболізація артеріальних аневризм, артеріовенозної мальформації судин, каротидно-кавернозного сполучення та приводящого сосуду при видаленні внутрішно-мозкових гематом та пухлин головного мозку.