ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Роком заснування міста вважають 1770 рік, коли тут була закладена Олександрівська фортеця - форпост в російсько-турецькій війні.

У 1806 році фортеця стала містом Олександрівськ - повітовим містом Катеринославської губернії, однак деякі вчені пропонують вважати датою народження міста 1552 рік - дату споруди Байдою-Вишневецьким фортеці на острові Хортиця, який історики вважають прототипом Запорізької Січі - оплотом Запорізького козацтва. У 1921 місто було перейменоване в Запоріжжя, а в 1923 році стало центром щойно утвореного Запорізького округу. У 1939 році місто стало обласним центром, в якому проживають представники багатьох національностей: українці, євреї, греки, вірмени, цигани, росіяни та ін.

          Будь-яке місто індивідуальне по своєму - своєю історією і культурою, подіями, трудовими, творчими, спортивними та іншими досягненнями. В день проведення свята Дня міста Запоріжжя зазвичай можна побачити частинку душі городян, їх настрій і ставлення до міста. Всі зусилля організаторів свята Дня міста завжди спрямовані на те, щоб показати все найкраще, чим славилось і славиться місто. В цьому році, в зв'язку з пандемією коронавирусной інфекції COVID-19, і відповідними обмеженнями, більшість заходів, присвячених Дню міста, будуть проходити в режимі онлайн 13-14 жовтня. Основне святкування переноситься на 2021 рік.

          Департамент охорони здоров'я міської ради вітає з Днем міста і бажає всім серцем любити своє місто, всією душею пишатися своєю історією, своїм народом. Нехай наше місто день за днем процвітає, розвивається і стає тільки краще! Нехай всі мешканці і гості нашого міста насолоджуються кожною хвилиною, прожитою тут!